Kusursuz bir vücut için egzersizler

Kusursuz bir vücut için egzersizler

Basit egzersiz hareketleri ile sıkılaşmış ve şekle girmiş bir vücuda sahip olmak mümkün. Uzmanlar, birkaç basit egzersiz hareketi ile kusursuz bir görünüme kavuşmanın mümkün olduğunu belirtiyor.

Önereceğimiz basit egzersizlerle tüm bedeninizi kısa sürede sıkılaştırıp şekle sokacaksınız. Bu yaz gönül rahatlığıyla bikini giyebilmek için çalışmalara hemen başlayın! Egzersizleri her gün düzenli olarak yapmayı ihmal etmeyin.

Yay çizme hareketi

1. Yere uzanın ve bacaklarınızı sol tarafınızda 45 derecelik açı oluşturacak şekilde havaya kaldırın. Sol elinizi başınızın altına koyun ve dengeyi sağlamak için sağ kolunuzu yana doğru açın.

2. Şimdi bacaklarınızı yukarı kaldırın. Böylece bacaklarınızla yay çizmiş olacaksınız. Her bacak için 30 tekrar yapın.

Süpermen uzanışı

1. Ellerinizden ve ayak parmak uçlarınızdan destek alarak yerden yükselin.

2. Sol bacağınızı mümkün olduğunca gergin bir şekilde yukarı kaldırın. Yere paralel durmaya özen gösterin. Sol elinizi yerden kaldırarak düz bir şekilde uzatın ve dengede kalmaya çalışın. 30 tekrardan sonra diğer bacağa geçin.

Yana hamle hareketi

1. Ellerinizden ve ayak parmak uçlarınızdan destek alarak yükselin ve sağ bacağınızı çekerek yanınıza getirin. Topuğunuzu yere koymayın.

2. Bacağınızı geriye doğru düzeltirken mümkün olduğunca yukarı kaldırmaya çalışın. Hareketi her bir bacak için 30 tekrar yapın.

Çapraz bacak hareketi

1. Sırt üstü uzanın, ellerinizi başınızın altına koyun ve bacaklarınızı yerde birbirinin üzerine koyun. Bacaklarınızı gergin bir şekilde yerden birkaç santim havaya kaldırın.

2. Dizlerinizi göğsünüze kadar çekin. Bu sırada karnınız olabildiğince gergin olmalı. Hareketi 30 tekrar yapın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek