Lazer yardımlı liposuction

Lazer yardımlı liposuction

Lazer yardımlı liposuction, diğer liposuction yöntemlerinden farklı olarak lazer enerjisi yardımıyla yağ hücrelerinin daha yoğun parçalandığı bir yöntemdir.

Lazer yardımlı liposuction

Lazer yardımlı liposuction yöntemi sıklıkla boy/kitle oranı ideale yakın ve lokalize yağ fazlalıkları bulunan hastalarda tercih edilir. Bu yöntemle şişlik ve ağrı görülme durumu diğer liposuction yöntemlerine nazaran daha azdır.

Estetik ve Plastik Cerrah Op. Dr. Alpaslan Topçu, bölgesel fazlalıklardan kurtulmak isteyenlere etkili bir yöntem olan Lazer liposuction uygulaması hakkında bilgi veriyor.

Lazer yardımlı liposuctionın avantajları

– Cilt sıkılaştırma fonksiyonu ile diğer yöntemlerde oluşabilecek dalgalanma, sarkma gibi vücut şekil bozukluklarında azalma

– Erken dönemde günlük hayata dönebilme

– Bu teknikte genel anestezi şart değildir

– Morluk, şişlik ve ağrının diğer liposuction yöntemlerine göre daha az olmasıdır.

Lazer yardımlı liposuction hangi bölgelere uygulanabilir?

Lazer liposuction yöntemi kalça, bel, baldır, bacak ve yüz bölgelerine uygulanabilmektedir. Diğer bir anlamda, selülit ve lokal yağlanmaların görüldüğü her bölgede uygulama imkânı vardır.

Sistemin verdiği imkânlar ile noktasal (küçük başlıklı) başlıklar kullanılabildiği gibi, geniş alanlı başlıklar da kullanılmaktadır. Liposuction vücut konturlarını düzeltebilir, kişinin kendine güvenini arttırabilir; fakat asla tümüyle ideal bir vücut yaratamaz.

Lazer yardımlı liposuction kimlere uygulanır?

Lazer yardımlı liposuction teknik uygulaması için ideal hastalar; normal vücut ağırlığı olan, sıkı ve elastik bir cilt yapısına sahip, fakat belli vücut bölgelerinde aşırı yağ kitleleri olan hastalardır.

Yaş çok önemli olmamakla birlikte, yaşlanma ile deri elastikiyeti azalmakta ve liposuction uygulama endikasyonu azalmaktadır. Lazer liposuction ile deride yapılan sıkılaştırma uygulaması sonrası toparlanma daha erken ve daha fazla olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek