Ruj değiştirmek isteyenlere öneriler

Uzun süredir kullandığınız rujunuzu değiştirme zamanı sizce de çoktan gelmedi mi? Eğer rujunuzdan sıkıldınız ve yeni bir ruj seçme niyetindeyseniz ruj seçerken önemli bazı ayrıntılara dikkat etmelisiniz…

– Öncelikle rujunuzu alırken mutlaka deneyin. Sadece rengine bakıp almayın.

– Dolgun dudaklara sahipseniz, mat tonları tercih edin. Fakat dudaklarınız inceyse daha kalın görünmesi için, ruj sürdükten sonra dudaklarınıza parlatıcı sürün.

Doğal görünüm için…

– Gün içinde kullandığınız rujlarınızın yanı sıra bir de sadece geceye uygun rujlarınız olmalı. Örneğin şarap kırmızısı bir ruj gece davetlerinde oldukça dikkat çekici dururken, gündüz için tavsiye edilmez.

– Dudaklarınıza bir miktar seksilik katmak için, ruj sürmeden önce rujunuza uygun renkte bir kalemle dudaklarınızı çerçeveleyin. Dudak yapınız ince ise aşırıya kaçmamak koşuluyla çerçeveyi dudaklarınızın hafif dışına taşırarak çekebilirsiniz.

– Dudak kalemlerinizin ucunun mutlaka iyi açılmış olmasına özen gösterin. Aksi halde dudağınızın kenarına çekeceğiniz hat gereğinden kalın olabilir.

– Doğal bir görüntü elde etmek istiyorsanız, kalemle çerçeveledikten sonra dudağınıza yalnızca lipstik sürün.

Parlatıcı tarifi…

Dudaklarınızı güzel göstermek için her gün sürdüğünüz parlatıcılar, tabii size dayanmaz! Ayda bir yenisini almak yerine, evde kendinize özel parlatıcınızı imal etmeye ne dersin? Haydi, kolları sıvayın!

Malzeme
* 6 çorba kaşığı rendelenmiş balmumu
* 6 çorba kaşığı susam yağı
* 2 çorba kaşığı bal

Yapılışı
Bütün malzemeleri bir kabın içersine boşalt. Daha geniş bir kabın içine sıcak su koyarak, bu kabı içine yerleştir ve içindeki malzemelerin erimesini bekle. Karışım yumuşadığında ve kıvama geldiğinde, kabı dışarı al. Karışımı kalınlaşıncaya kadar bir kaşık yardımıyla iyice karıştır ve bir kaba, örneğin eski krem kutuna boşalt. İşte parlatıcın hazır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek