Saç dökülmelerine mezoterapi tedavisi

Uzmanlara göre, saç dökülmelerine karşı en etkili yöntem mezoterapi. Uzmanlar, mezoterapinin saç dökülmesini durdurmayı, var olan saçın kalitesini artırmayı ve yeni saç çıkışlarını aktif hale getirmeyi de sağladığını belirtiyor.

Dermatoloji Uzmanı Dr. Neslihan Dolar, mevsim geçişlerinde ve özellikle de bahar aylarında artan saç dökülmesinden şikâyetçi olanlara saç mezoterapisini öneriyor.

Saç dökülmesi problemi erkeklerde daha sık görülmekle beraber, hem erkek hem de kadınları etkileyen bir durumdur.

Başta genetik yatkınlıklar olmakla birlikte; hormonal, aşırı androjen miktarı (erkek tipi saç dökülmesi), gebelik, emzirme, menopoz dönemi, tiroit hastalıkları, şeker hastalığı, saçlı deri kan akımının zayıf olması, beslenme bozuklukları, aşırı kilo alımı ve ani kilo kaybı, uygun olmayan diyetler, vitamin-mineral eksiklikleri, bazı ilaçlar, kronik hastalıklar ve psikolojik stres sayılabilir.

Saç dökülmesinin tedavisi, öncelikle doğru tanıyı gerektirir. Bu yüzden saç dökülmesi ve seyrelmesi şikâyeti olan herkes öncelikle bir dermatoloji uzmanı tarafından değerlendirilmelidir. Çeşitli tedavi modelleri arasında ‘saç mezoterapisi’ parlayan bir yıldız olarak yerini almıştır.

Saç dökülmesini durdurur

Mezoterapi, potansiyel olarak saç ekimine alternatiftir ve saç ekimine olan gerekliliği ortadan kaldırabilir.

Saç mezoterapisi ile saç gelişimi için önemli vitaminler, aminoasit ve minerallerle hazırlanan özel kokteyller direkt olarak kıl köklerine iletilir. Böylece damar düzenleyici ajanların etkisiyle kılların daha iyi beslenmesi ve gelişmesi sağlanmakta ve androjenleri nötralize edici ajanlarla kılların minyatürizasyonu engellenebilmektedir. Bu yöntemin diğer klasik ilaç tedavilerine göre üstünlüğü, yan etki riski olmaksızın ağızdan ilaç takviyesine gerek kalmadan, sorunlu bölgenin direkt tedavisi ile etkili sonuçlar alınmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek