Selülit önleyici egzersizler

Uzmanlar, selülit sorunlarından kurtulmak için sadece yediklerinize, içtiklerinize dikkat etmenizin yeterli olmayacağını söylüyor. Selülitlerinizden kurtulmak istiyorsanız bütün bunların yanında egzersiz de yapmalısınız…

Vücudunuzun belirli bölgelerinde oluşan bu portakal kabuğu görüntüsüne çare olacak egzersizleri ise şöyle sıralayabiliriz.

Bacaklarınızı gerin

Özellikle bacaklar ve karın için ayaklarınızı uzatarak yere oturun ve duruşunuzu kollarınızla destekleyin. Bir bacağınızı kırarken diğerini uzatın. Parmak uçlarınız yukarıda olsun. Bu hareketi 10 kez tekrarlayın.

Kalçalarınız ve baldırlarınız için zıplayın

Bacaklarınızı hafif açarak ayakta durun. Sağ bacağınızın üzerinde zıplarken sol diziniz ile sağ dirseğinize dokunun. Bu hareketi değiştirerek 20 kere tekrarlayın. Bu arada düzenli bir şekilde nefes almayı da unutmayın.

Baldırlarınız gerginleşmeli

Bunun için, dizlerinizin üzerine oturun ve ellerinizle duruşunuzu destekleyin. Sağ bacağınızı arkaya doğru uzatın. Bir süre öyle durduktan sonra tekrar eski pozisyonunuza geri dönün.

Bu hareketi 10 kere tekrarlayın. Ama bu arada baldırlarınızın ve kalçalarınızın gergin durmasına özen gösterin. Bütün bu hareketi de 3 kez tekrarlayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek