Seyahate çocuklarla çıkanlara uyarılar

Eğer uzun bir seyahate çıkacaksanız ve son kontrolünden itibaren uzun bir süre geçmiş ise, çocuğunuzun sağlığının iyi olduğundan emin olmalısınız. Son 1 ay içinde muayene olduysa, doktorunuzdan bilgi almak yeterlidir. Yola günün hangi saatinde çıkacağınız; çocuğunuzun değişikliklere verdiği yanıt, seyahat şekliniz ve süresi ile yakından ilgilidir.

Seyahatinizin yolcu sayısının az olduğu saatlerde olmasına dikkat edin. Eğer bebeğinizde arabada uyuma alışkanlığı varsa ve uzun bir araba seyahati düşünüyorsanız, yol aldığınız saatlerin çoğunluğunu onun uyku saatlerine getirin, eğer araçlarda uyuyamayacak kadar çok heyecanlı oluyor ise o zaman uykusunu uyutup sonra yola çıkmalısınız.

– Özellikle uçak yolculuğunda, çocuğunuza özgü mönü siparişini 24 saat önceden verebilirsiniz. Bununla birlikte yanınıza bir miktar kahvaltılık alın. Bu, uzun süren gecikmeli yolculuklarda size yardımcı olacaktır.

– Uçakla seyahatte ön koltuklardan, uygun değilse koridordan yer alın. Eğer uçak dolu değilse, o zaman yanı boş olan bir koltuktan yer ayırtmayı deneyebilirsiniz.

– Seyahat sırasında gereksiz problemlerden kaçınmak istiyorsanız, hemen öncesinde gereksiz değişiklikler yapmayın. Örneğin, seyahatin hemen öncesinde çocuğunuzu memeden kesmeye çalışmayın. Yola çıkış gününden önce rezervasyonlarınızı kontrol edin. Çocuklar için kulübü olan otelleri tercih edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek