Tavuk kanadı çocukları saldırgan yapıyor

Tavuk kanadı çocukları saldırgan yapıyor

Kültürümüzün vazgeçilmez besin maddelerinden olan tavuk etinin özellikle kanat kısmı çocukları sinirli ve saldırgan yapıyor.

Yaz aylarında özellikle pikniklerde vazgeçilmez besin maddesi olarak tüketilen tavuk kanadı çocuklarda sinirlilik haline neden oluyor.

Tavuk kanadı çocukları sinirli ve saldırgan yapıyor

Uzmanlar tarafından yapılan bir araştırma, 6-10 yaş arasındaki çocukların tavuk kanadı yemesinin saldırganlığı artırabileceğini ortaya çıkardı.

Hem ekonomik hem de lezzetli olması nedeniyle sıkça tüketilen tavuk kanadı, çocuklarda sinirlilik ve saldırganlık hallerine yol açıyor.

Tavuk kanadı yiyen çocuklar agresifleşiyor

İngiltere’de yapılan bir araştırmada, tavuk kanadı yiyen 6 ila 12 yaşları arasındaki çocukların agresif tavır sergilediği belirtiliyor.

Saldırganlık ile birlikte uyumsuzluğunda ortaya çıktığını söyleyen uzmanlar, özellikle yatmadan önce yedirilecek tavuğun bu olumsuz duyguları daha da artıracağını vurguluyor.

Uzmanlar bu nedenle çocuklara tavuğun bacak ya da göğüs kısmının yedirilmesinin daha uygun olacağını ifade ediyor.

Anne-babaların tavuk eti tüketimi çok dikkatli olması gerektiğini aktaran bilim adamları bazı uyarılarda bulunuyor. İşte uzmanların anne-babalara yaptığı önemli uyarılar…

Tavuğu çocuklara öğle saatlerinde yedirin

“Tavuk kanadının yerine but ve göğüs kısımlarını tercih edin. Tavuğu mümkün olduğunca öğle saatlerinde yedirmeye çalışın.”

Çorbalara ve pilavlara da lezzet veren tavuk suyunun da kemik gelişimi açısından önemli rol oynadığını kaydeden uzmanlar, çocukların yemeklerinde de tavuk suyunun kullanılabileceğini söylüyor.

Saldırganlık ve uyumsuzluk okul hayatını etkiler

Saldırganlık ve uyumsuzluğa neden olan bu durumun çocukların okul ve sosyal hayatını da vuracağını söyleyen uzmanlar, başarılı bir okul ve iş hayatının doğru bir beslenme programından geçtiğinin altını çiziyor.

Saldırganlık ve agresif hallerin uzun süre devam etmesi durumunda ise uzman bir doktordan yardım alınılmasının önemine dikkat çekiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek