Uykusuz geceler vücudun dinlenmesini önlüyor

Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan bir araştırma, uykusuz bir gece geçirenlerin harcadıkları enerji ile geceyi uyuyarak geçirenlerin harcadıkları enerji arasında önemli farklar olduğunu oortaya koydu.

ABD’de yapılan bir araştırma, uykusuz bir gece geçirenlerin 3.2 kilometre yürüyen bir kişi kadar enerji harcadıklarını ortaya koydu.

Colorado Üniversitesinden bir grup bilim adamı tarafından yapılan araştırma, yatakta sağa sola dönerek geceyi gündüz edenlerin, mışıl mışıl uyuyanlara göre daha fazla kalori yaktığını gösterdi.

Journal of Physiology dergisinde yayımlanan araştırmaya göre, geceyi uykusuz geçiren bir kişinin harcadığı enerji miktarı, 8 saat uyuduğunda harcadığındakinden yaklaşık 135 kalori daha fazla

Sağlıklı 7 gönüllü üzerinde yapılan araştırmayı yürüten ekibin başındaki Kenneth Wright, “Uykudaki enerji tasarrufu kısmen az görünebilir, ancak bu bizim beklediğimizden biraz daha fazla” dedi.

Uykusuzluğun kilo vermek için güvenilir ve etkili bir yöntem olmadığının altını çizen bilim adamları, araştırmanın uyku düzensizliği yaşayanlar açısından önemli olabileceğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek