Vücut yapınıza göre giyinmelisiniz

Vücut yapınıza en iyi şekilde uyacak giysilerin hangileri olduğunu biliyor musunuz? İster toplu, ister kıvrımlı, ister hamile, ister minyon bir vücut yapısına sahip olun size uygun bir stil mutlaka var. İşte farklı vücut yapılarına uygun giyim ve kıyafet önerileri…

Kıvrımlı bir vücuda sahipseniz…

Toplu kadınlar genellikle bol giysiler ve gösterişsiz renklerle vücutlarını saklamak eğilimindedir. Ancak bunun yerine üzerinize oturan, göğüs ve kalçalarınızı saran giysileri tercih etmekte fayda var. Vücudunuz kıvrımlıysa, sezonun trendleri tam size göre.

Özellikle de 50’lerin tarzındaki geniş etekler ve üzerinize oturan üstler. Vücudunuzun beğendiğiniz yanlarını öne çıkarmak için aksesuarlardan da yararlanabilirsiniz. Mesela dikkati ince belinize çekmek için, kontrast renklerde şık bir kemeri, gözden kaçmayacak parlak ayakkabılarla tamamlayabilirsiniz. Unutmayın, bol kesimli giysiler sizi daha da hımbıl gösterir. Üzerinize oturan tok kumaşlar daha şık durur.

Mutlaka bulunması gerekenler

– Poponuzu kaldırıp, bacaklarınızı uzun gösterecek size uygun yapılmış bir pantolon.
– Üzerinize oturan bir palto.
– Korse şeklindeki üstler. Belinizi de ortaya çıkarmada birebirdir.
– Rahat, yüksek topuklu bir ayakkabı, hem uzun gösterir, hem de yürürken salınmanızı sağlar.
– 50’lerin seksi havasını yakalamak için V yaka ince bir kazak.
– Vücudunuza oturan ve düz inen bir etek.

Vücudunuz uzun ve inceyse…

Bu vücut tipine sahip kadınlar hemen her şeyi giyebilirler. Üstte taşınması zor pek çok trend, bu vücut tipinde harika durur. Bu nedenle maceracı olup, değişik kombinasyonları rahatlıkla deneyebilirsiniz. Mesela sezonun dar jeanleri, aşırı cafcaflı baskılar ve üste yapışan jarse elbiseleri tam size göre. Peki nelerden kaçınmanız gerekiyor? Eğer göğsünüz küçükse, düşük kesimli üstlerden uzak duruyorsunuz. Ayrıca baldır hizasında biten kısa paçalı pantolonlar ve dirseğin biraz altında biten kol boyuna da dikkat. Bunlar çok kısaymışsınız gibi bir etki yaratabilir.

Mutlaka bulunması gerekenler

– Dar pantolonlar. Bunları topuklular, ya da babetlerle giyin.
– İnce ve üzerinize yapışan uzun elbiseler.
– Uzun olan gövde boyunu daha kısa göstermek için yatay çizgili üstler.
– Yüksek topuklu çizmeler.
– Jean veya şık pantolonlarla giyebileceğiniz jarse üstler.
– Kemerli bir trençkot.

Minyonsanız…

Bu tip bir vücuda sahip olanlar için en önemli şey, giysilerinizin üzerinize oturmasıdır. Tek renk giyinmek ve koyu renkleri seçmek modern bir görünüm ve bütünlük sağlar. Minyonlara en çok kısa etekler yakışır. Bu nedenle bacakları ortaya çıkarmanın zamanı. Uygun çoraplar ve ayakkabılar boyunuzun da daha uzun görünmesini sağlar. Farklı renk ve tarzları bir arada kullanmak dikkati böleceğinden, sade modeller, tepeden tırnağa tek bir renk kullanımı ihtiyacınız olan bütünlüğü sağlar.

Mutlaka bulunması gerekenler

– Diz üzeri etekler.
– Üzerinize oturan kazaklar.
– Pantolonlarla giymek üzere az topuklu botlar
– Üzerinize uygun boru paça pantolonlar. Daha uzun görünmenizi de sağlarlar.
– Diz hizasında biten paltolar
– İnce bantlı açık ayakkabılarla giyeceğiniz ince, diz üstü 20’li ve 30’lu yılları hatırlatan elbiseler.

Armut modeli…

Armut olarak tanımlanan vücut şekli, gerek Beyoncé, gerekse Jennifer Lopez sayesinde beğeni toplayan bir vücut tipi ve üstü ince ama basen ve poposu olan kadınları tarif etmekte kullanılıyor. Armut vücut şekline sahipseniz, kabarık eteklerden ziyade, üzerinize oturan ve düz inen etekleri tercih edin, özellikle çok yüksek topuklu çizme ve ayakkabılarla. Göğsünüzü ortaya çıkarmak için korse tipi üstler, oturuk ceketler veya önü açık bırakılmış bir bluzun içine giyeceğiniz balkonet tarzı sutyenler giyebilirsiniz. Evaze eteklerle boyundan bağlı elbiseler, yaz akşamları ve düğün gibi olaylar için yerinde bir seçim olacaktır. Ama fazla parıltılı kumaşlardan uzak durmakta fayda var, zira bunlara ışığı yansıtarak kıvrımlarınıza fazladan dikkat çeker.

Mutlaka bulunması gerekenler

– Boru paça pantolonlar harika durur ama bel kısmında esneme yapıp açılmamasına dikkat edin.
– Alt ve üst dengesini sağlamak için göğüslerinizi kaldıran balkonet tarzı sutyenler.
– Koyu renk bir etek ki bunu her şeyle giyebilirsiniz.
– Anvelop elbiseler. Her beden üst ve altlar için uygun.
– Gene geniş kalçalarla dar üstleri dengelemek için çizgili üstler.
– Sizi ince gösterecek ince çizgili bir takım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek