Yağlı saçlar için doğal maskeler

Yağlı saçlar için doğal maskeler

Pek çoğumuzun kabuslarından olan yağlı saçlar aslında doğal bitkisel maskeler ile önlenebilecek bir sorundur.

Çevre kirliliğinden tutun da sıcak havalar, kullanılan makyaj malzemeleri ve cilt tipi gibi birçok etkene bağlı olarak yağlanan saçların oluşturduğu kötü görüntü kuşkusuz hiç kimsenin düşmek istemeyeceği bir durumdur.

Yağlı saçlar için doğal maskeler

Güzellik ve bakım uzmanları, evde hazırlanabilecek doğal bitkisel maskelerle saçların yağlanmasını engellemenin mümkün olduğunu söylüyor.

İşte size yağlı saçların önüne geçmek için uygulayabileceğiniz doğal doğal saç maskelerinden birkaç örnek.

Yağlı saçlar için bitkisel maskeler

Saç bir bayanın güzelliğini simgeleyen en önemli ayrıntılardan bir tanesidir. Şayet saçlar istenilen güzellikte, parlaklıkta değilse ve yağlı bir görünüme sahipse her zaman güzellik sönük olacaktır.

Yağlı saçlar için saç bakımı

– Saçlar gereğinden fazla yıkanmamalı ve şampuana maruz bırakılmamalıdır.
– Ovalayarak yıkamak ve saç köklerine aşırı masaj uygulamak saçlara zarar verebilir.
– Yıkama işleminden sonra saçlar elektrikleniyorsa, durulama anında durulama suyuna bir miktar limon eklenerek durulama yapılmalıdır. Limon saçın elektriklenmesini önleyecektir.
– Yağlı saç tipleri fazla sıcak su ile yıkanmamalıdır. Aksi halde yağ oranı daha da artacaktır.
– Yağlı saç tipine sahip kişilerin saçlarına fön, maşa gibi sıcak elektrikli aletler uygulamamasında yarar vardır.

Yağlı saçlar için yumurta maskesi

4 adet yumurta iyice çırpılarak saçlara masaj ile sürülmelidir. Yumurta saçta 15 – 20 dakika kadar bekletilmeli ve bol su ile yıkanmalıdır. Durulama suyuna gül suyu eklenerek durulanmalıdır.

Yağlı saçlar için elma sirkesi

Hazırlanışı ve uygulanışı: saçlar düzgün bir şekilde yıkanmalıdır. Durulama suyuna 1 kahve fincanı elma sirkesi eklenerek durulama yapılmalıdır. Saçlar eskisinden parlak ve canlı bir görünüm kazanacak, aynı zamanda yağ oranı azalacaktır.

Yağlı saçlar için limon maskesi

– 1 limon kabuğu rendesi
– 1 kahve kaşığı kıyılmış ıhlamur
– Yarım litre su

Hazırlanışı ve uygulanışı

Bütün malzemeler çukur bir kaba alınarak iyice karıştırılır. Karışım ocağa alınarak kaynama noktasına gelene kadar ısıtılır ve demlenmeye bırakılır. Ardından bir süzgeç yardımı ile süzülerek içine 4 adet limon suyu ilave edilir. Karışım bir kavanoza alınarak çalkalanır. 2 gün bekletildikten sonra saçlar yıkanır. Durulama suyuna şişeye alınan karışımın dörtte biri eklenir ve durulama yapılır.

Yağlı saçlar için kekik suyu maskesi

– 1 kahve kaşığı kekik suyu
– 1 çay bardağı elma sirkesi
– 1 tutam tuz
– 1 su bardağı su

Hazırlanışı ve uygulanışı

Bütün malzemeler çukur bir kaba alınarak çırpılır. Hazırlanan karışım saç köklerine masaj yapılarak sürülür. Ardından nemli bir havlu ile saçlar sarılır ve 2 saat kadar bekletilir. 2 saatin sonunda uygun bir şampuan ile yıkanarak durulanır.

Çabuk yağlanan saçlara doğal bakım

1 kahve kaşığı kekik ve biberiye bitkisi 1,5 su bardağı su ile demlenir. Bir süre dinlendirildikten sonra süzülür. Süzülen karışım temiz saç köklerine düzgün bir şekilde sürülür. Bu uygulama ile yağlı saç sorunundan kurtulabilirsiniz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek