Yazı pürüzsüz bir ciltle karşılayın

Özellikle tatil mevsimi öncesi her kadın, taptaze, lekesiz, ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister, Medikal cilt bakımı uygulamasının en rahat yönlerinden biri her mevsim hem bakım, hem tedavi amaçlı olarak, her cilt tipine uygulanabiliyor olmasıdır.

Yaz aylarına yaklaştıkça, bayanların cilt bakımına olan ilgisinde artış görülmektedir.

Medikal cilt bakımında hedef; cilt tipinizi belirleyerek ciltteki problemleri gidermek ve cildin sağlıklı kalmasını sağlamaktır. Cilt bakımı tüm vücut cildi için yapılabilir. Ancak ciltteki yıpranmaları özellikle güneşle teması en fazla olan yüz, boyun, dekolte ve el cildinde görüldüğü için, bu bölgelerin bakımı da önem kazanır.

Cilt bakımının basamakları şöyle sıralanabilir;
– Cilt analizi
– Cilt temizliği
– Ciltteki problemlere yönelik buhar ve jetpeel akım uygulanması
– Uygun maske ile bakımın desteklenmesi
– Cildin nemlendirilmesi ve güneş koruyucu uygulanarak bakımın tamamlanması.

Kimyasal olmayan cilt detoksu

Diğer cilt bakım tedavileriyle aynı anda uygulanabilen jetpeel bakımı cildi yenileyerek cilt detoksu yapmaktadır.

Jetpeel nedir?

Mikro fıskiyesi sayesinde suyu oksijeni serum ve vitaminleri tıbbi gazlarla birlikte süpersonik bir hızla derinin alt katmanlarına ileterek cildi yenileme sürecini başlatır. Aynı zamanda herhangi bir kimyasal madde kullanılmadan yapılan medikal peeling yöntemidir. İlk uygulamadan itibaren yüzdeki kan dolaşım sistemini aktive ettiğinden dolayı sağlıklı bir görünüme kavuşur. Etkili cilt bakım yöntemi olmakla beraber ayrıca hekimler tarafından yüksek basınçla uygulanan iğnesiz mezoterapi yöntemidir.

Jetpeel uygulaması gerektiren durumlar:

– Nemini yitirmiş tüm cilt tiplerinde

– Derin veya yüzeysel peeling uygulaması gerektiren durumlarda

– Cilt yenilemede

– Kırışıklık tedavisinde

– Akne ve yara izlerinde

– Cilt kalınlığının arttığı durumlarda

– Göz altı morluk ve ödemleri giderilmesi gereken durumlarda

– Estetik cerrahi sonrası cildin daha çabuk toparlanmasında

Jetpeel kullanım alanları

Jetpeel tek başına bir çok cilt sorununu çözebilen bir cihaz olarak diğer tedavi edici lazerler ve buna benzer sistemlerle kombinasyon yapılarak kullanılabilmektedir. Yapılan deneylere göre hücresel gelişme ve düzelmenin ana kaynağında Su Oksijen ikilisi vazgeçilmezdir. Jetpeel bu temel elementleri süpersonik infizyon teknolojisi sayesinde vitaminler serum ve mineraller içeren saf suyu cilt hücrelerine taşıyarak hücrelerin su rezervlerini arttırarak cildin nem bariyerini yükseltir. Yeterli suyla dolan hücreler bilinen en iyi anti aging etkidir. Aynı zamanda Lenf drenajı yapar. Lenf sistemimiz suyu proteinleri ve kan hücrelerini vücudumuzun her yerine taşımakla sorumludur. Jetpeel vücuttaki toksinleri lenf düğümlerine taşır. Toksinler burada yön değiştirerek kana ya da tere karıştırarak vücuttan atarak cilt detoksunu gerçekleştirir.

Jetpeel vücudun hangi bölgelerinde uygulanabilir?

Jetpeel tedavileri daha çok yüze boyuna ve dekolteye uygulanmaktadır. Ayrıca eller ayaklar göğüs sırt ve dirsekler gibi ihtiyaç gösteren tüm vücut bölgelerinde rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Jetpeel tedavilerinde gerekli seans sıklığı ne olmalıdır?

Cildin ihtiyacına göre belirlenen sağlık probleminin giderilmesi ve cilt bakımının rutin olarak yapılmasında belirli bir program izlenir. Tedavi aralıkları, minimum 5 maksimum 30 günde bir uygulanır. Uygulama süresi ortalama 45-60 dakikadır. Jetpeel ile tüm cilt tiplerinde soruna yönelik tedavi edici bakımlar yapılırken, kullanımında sakıncalı bir durum yoktur. Güvenilir bir bakım teknik olup, hekimler tarafından açık yaraların temizliğinde ve bakımında uygulanabilmektedir. Yaz-kış her mevsimde uygulanabilirliği ile de cildin doğal dengesi korunur.

Op.Dr. Yakup Avşar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek