Yemek yeme hızınızı yavaşlatarak zayıflayabilirsiniz

Beslenme ve diyet uzmanları, etkili ve düzenli bir şekilde kilo verebilmek için yapılacaklar listesinin başına yemek yeme hızını yavaşlatmanın konulması gerektiğini, yavaş yemek yemenin zayıflamanın yanında metabolizma sorunlarını da önlediğini belirtiyor.

Yemek yeme hızınızı azaltmanız, kilo kontrolü sağlamanızda son derece önemlidir. Yavaş yemek, yiyeceklerin lezzeti ile ilgili duygusal hazları daha yoğun hissetmenizi de sağlar.

Tokluk hissi uyandırın

Yemeğe başladığınızdan itibaren, açlık kontrol mekanizması, tokluk hissine ulaşmak için biraz zamana ihtiyaç duyar. Sık ve az yiyerek, açlığınızın yoğunlaşmasına engel olun.

Yavaş yemek yiyerek, açlık merkezine tokluk hissinin ulaşması için zaman vermiş olursunuz. Rahat bir ortamda, oturarak ve yavaş yemeyi deneyin. Yemeğinizin ortalarına doğru, kendinizi tok olup olmadığınız yönünde sorgulayın.

Eğer cevabınız “Evet” ise yemek yemeye devam edip etmemeyi bir kez daha düşünün. Yemeğiniz çok lezzetli olsa bile, bunu yapmayı deneyin.

Yemek aralarında çatalınızı bırakın

Yemek dışı şeylerle ilgilenin. Dikkatinizi yemeğe vermeyin, yemek aralarında, çatalınızı bırakın. Yalnızken yemek yememeye çalışın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek