Zayıflamak için altın kurallar

Zayıflamak için altın kurallar

Zayıflamak için çalışıp da bunu bir türlü başaramayanlar için uzmanlar bazı kurallara uymanın yararlı olacağını belirtiyor.

Diyet ve güzellik uzmanlarının deneyim ve tecrübeleri sonucu elde edilen altın kurallar zayıflamak isteyenlerin imdadına yetişiyor. İşte zayıflamak isteyenlere yardımcı olacak o kurallar…

Günde 2,5 litre su

Zayıflamak için günde 2,5 litre su içmek gerekir.

Yemeklerinize tuz koyun fakat ekstra tuzdan kaçının. Salatanıza tuz koymayın. Örneğin; 1 kaşık yağ, biraz limon veya nar ekşisi ile balsamik sirkesi koyarak salatanızı yapın ve hiç tuz koymayın. Çünkü yemeğinizdeki tuz yeterli olacaktır.

Günde 3-4 dilimden fazla ekmek yemeyin daha çok tahıllı ya da buğday ekmeklerini tüketmeyi tercih edin.

Fazla karbonhidrat içeren yiyecekleri 2 haftada bir yemeye özen gösterin. Özellikle makarna ve pilav gibi yiyeceklerin hızlı bir şekilde yağa dönüşmemesi için yanında mutlaka protein içeren yiyeceklerden tüketin. Makarna ile yoğurt gibi…

Canınız tatlı isterse 4-5 ara öğünde yiyin fakat haftada bir olmak kuralı ile.

Alkollü içecek tüketiyorsanız içmeden duramıyorum diyorsanız şarap, votka yada rakıyı tercih edin. Fakat haftada 2 gün ve 2’şer kadehten fazla olmamak şartı ile.

Aşırı açlık hissediyorsanız protein diyetlerini deneyin. Et tavuk ve balık gibi… Bu zengin proteinli besinler kan şekerinizi dengeleyip kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Haftada 3 gün balık tüketmeye çalışın. Kolesterol ve kan yağlarının düşürülmesine neden olurken metabolizmayı da hızlandırır. Somon, uskumru, sardalye gibi balık çeşitlerini tüketmeniz tavsiye edilir.

Aynı saatlerde yemek yiyip ve düzenli beslenmeye özen gösterin.

Bazı bitkisel çayları tüketmek zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Örneğin; yeşil çay sindirimi kolaylaştırır ve vücudun su toplamasını önler. Günde 2 fincan tüketebilirsiniz.

Yemeklerinize farklı bir tat katmak için 2 tatlı kaşığı hardal veya ketçap kullanabilirsiniz.

Günde 1 kutudan fazla olmamak şartı ile light kola tüketebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek