Sinirlerinizi kayısıyla güçlendirin

Kayısının sinirlere ve yorgunluğa iyi geldiği yapılan araştırmalarla tespit edildi. Bol miktarda protein ve madensel tuzlar içeren kayısının cilt güzelliğini ve sağlığını artırdığı da bilinen faydaları arasında…

Kayısı; A, B, C vitaminleri, protein, bol miktarda şeker ve madensel tuzlar içeren bir meyvedir. İştah açar, kan yapar, bedensel ve ruhsal yorgunlukları alır.

Kayısının faydaları bununla da bitmez. Sinirleri güçlendirir, uyku verir, kabızlığa iyi gelir (aç karnına kuru, taze ya da kompostosu, reçeli, hoşafı), cilt güzelliği için birebirdir.

5-6 kayısının çekirdeği dövülüp suyu içilirse, bağırsak kurtlarını öldürür. Ancak, karaciğer rahatsızlığı olanlar kayısıyı çok fazla yememelidir.

Ayrıca mide rahatsızlığı olanlar ve fazla mide asidi salgılayanlar ham kayısı yememeli, olgun kayısıları tercih etmelidir.

Yanınızda kayısı bulundurun, çünkü böylece açlıktan kan şekeriniz düştüğünde kayısı yersiniz. Hem çikolata ve pasta gibi suni tatlılar yememiş, hem de doğal şifa kaynağı kayısının birbirinden sayısız faydalarından yararlanmış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek