Zayıflamak için ilginç yöntem

Sinemaya gittiğinizde patlamış mısırın ya da restoranlardan gelen sıcak yemeklerin kokusuna dayanamıyor ve bu nedenle kilolarınızla başınız dertteyse bu haber tam size göre. İşte Kaliforniya Üniversitesi’nden bir grup araştırmacı tarafından keşfedilen ilginç zayıflama yöntemi…

Kaliforniya Üniversitesi’nden araştırmacılar yemeklerin kokusunun özelikle aç olduğunuzda neden çok daha güzel geldiğini inceledi. Ve bu süreci tersine döndürerek bu aromaları daha az cazip bir hale getirmeyi hedeflediler. Bu sayede sıcak kurabiyelerin kokusuna dayanamayanlar için de zayıflamanın hayal olmaktan çıkacağını düşünüyorlar.

Diğer bir deyişler cipsler, kızartmalar, pudingler artık güzel kokmayacak. Uzmanlar bu sayede iştahın kapanacağını ve en sevdiğiniz yiyeceklere karşı koyabileceğinizi savunuyor.

Milliyet’te de yer alan habere göre, Cell (Hücre) isimli dergide yayınlanan araştırmada meyve sinekleri kullanıldı. Çünkü bu sinekler genetik olarak insana en çok benzeyen canlılardan biri olarak görülüyor ve bu nedenle laboratuvar araştırmalarında sık sık kullanılıyorlar.

İncelemelerde aç olan sineklerin tok olanlara nazaran meyvelere karşı daha atılgan oldukların gözlemlendi. Bu durum zaten beklenen bir sonuçtu. Ancak uzmanlar sineklerin koku alma duyularına müdahale ettiğinde artık o kadar da istekli olmadıkları görüldü.

Bunun sebebi olarak sineklerde bulunan ve insülin seviyesi düştüğünde üretilen bir protein gösteriliyor. Bu protein ne kadar çok üretilirse sineklerin koku alma duyusu da o kadar keskin oluyor.

İnsan burnunun da aynı şekilde çalıştığını düşünen bilim adamları insülin seviyesini artırıcı ilaçlar sayesinde iştahın azaltılabileceğini iddia ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek