24 saatte soğuk algınlığından kurtulun

Uzmanlar, bu günlerde salgın haline gelen ve yataklara düşüren soğuk algınlığını 24 saatte yenmenin yollarını bilimsel araştırmalara dayanarak sıraladı…

İşte bir günde soğuk algınlığından kurtulmak için saat saat yapmanız gerekenler…

08.00: Sağlıklı besinlerden oluşan kuvvetli bir kahvaltı yapın. Erken saatte yapılan sağlıklı bir kahvaltının vücutta virüslerle savaşan hücreleri yüzde 450 güçlendirdiği belirlendi.

09.00: Ekinezya takviyesi yapın. Ekinezya özü hapları soğuk algınlığını yüzde 58 oranında düşürür. Ancak bu hapların iki haftadan fazla kullanımı bağışıklık sistemini güçsüzleştirebilir.

10.00: Stres olun. Aşırı seviyelere çıkmayan stres bağışıklık sistemini güçlendirir. Stres adrenalin ve kortizol hormonları salgılar. Bu hormonlar da vücudu olası bir iltihaba karşı korur.

11.00: Küçük egzersizler yapın. Fiziksel aktivitesi yüksek olanların hastalanma oranı yüzde 25 daha düşüktür. Hasta olacağını hissedenler ufak egzersizler yapıp bağışıklık sistemlerini güçlendirebilir.

13.00: Protein alın. Protein bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

15.00: Yeşil çay için. Yeşil çay virüslerin çoğalmasını engeller.

16.00: Kullanılmış peçetelerinizi atın. Soğuk algınlığına sebebiyet veren virüsler kullanılmış peçete gibi yerlerde 48 saate kadar barınabilir.

18.00: Burnunuzu sıcak tutun. Burun ne kadar soğursa hastalanma riski o kadar artar.

00.00: 8 saat uyuyun. Normal uyku süresinden yüzde 40 daha az uyuyanların bağışıklık sistemleri yüzde 50 oranında zayıflar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek