Alzheimer hastası yakınları sabırlı olmalı

Alzheimer hastalığı ile birlikte hastada; hafıza, konuşma, yön bulma, insanları tanıma gibi konularda sorunlar yaşanır, günlük işler yerine getirme sorunları ve davranış bozuklukları görülebilir. Bu nedenle uzmanlar, Alzheimer hastası yakınlarının anlayışlı ve sabırlı olması gerektiğini belirtiyor.

Alzheimer hastalığı, zihinsel işlevlerde bozulmaya yol açan, ilerleyici bir beyin hastalığıdır.

Alzheimer hastalığının hem hasta yakınları hem de hastanın kendisi için çok zor bir hastalık olduğunu ifade eden uzmanlar, bu yüzden hastanın yakınlarına çok büyük görevler düştüğünü belirtiyor.

Hasta yakınları belirtileri bilmeli

Ayrıca, hasta yakınlarının bu hastalığa yakalananların belirtilerini bilmesi, hastanın bilinçsiz olduğunu kabul ederek davranışlarını doğal karşılaması gerekiyor.

Hasta yakınlarının anlayışlı ve sabırlı olması gerektiğini söyleyen uzmanlar, bu hastalığa yakalananların bilinçli ya da bilinçsiz olarak intihar girişiminde bulunabileceği yönünde de uyarıda bulunuyor.

“Alzheimer hastası yakınları sabırlı olmalı” için bir cevap

  1. babam alzheimer hastası 10 senedir yemek yediremiyoruz bazen 5-6 gün yediremediğimiz zamanlar oluyor en önemlisi ilaçlatını veremiyoruz yutmuyor bize yardım edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek