Aşırı nem kalp hastalarını vuruyor

Uzmanlar, aşırı sıcaklar sebebiyle özellikle sahil bölgelerinde yaşayan kalp hastalarını yoğun neme karşı tedbirli olmaları konusunda uyarıyor. Giresun Kale Devlet Hastanesi Kardiyologu Dr. Deniz Şeleci Kuru, aşırı nemin yoğun bir şekilde hissedildiği Karadeniz yöresinde kalp hastalarının sıcaktan korunmaya daha çok dikkat etmeleri gerektiğini söyledi.

Sıcak ve nemli havalarda dışarı çıkmayın
Sıcak ve nemli havanın solunum zorluğuna yol açan faktörlerden biri olduğuna dikkati çeken Dr. Kuru, şu uyarılarda bulundu:
“Kalp hastaları aşırı sıcak ve nemli havalarda daha dikkatli olmalı. Kalp hastalarının solunum zorluğu çekmesi, kalbin iş yoğunluğunun artması ve daha fazla yorulması anlamına geliyor. Böylece hastaların kalp krizi riski oranı daha fazla artıyor. Tüm sahil bölgeleri yanında, özellikle aşırı nemli havasıyla bilinen Karadeniz yöresinde kalp hastaları sıcaktan korunmaya daha çok dikkat etmeliler. Bu kişilerin havanın sıcak ve nem oranının yüksek olduğu saatlerde dışarı çıkmamaları, ağır işlerde çalışmamaları gerekmektedir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek