Aşırı tüylenmenin tedavisi var mı?

Aşırı tüylenme, kadınların en büyük sorunlarından biri ve çoğu zaman bu durum sosyal ortamlarda yüz kızartıcı boyutlara varabiliyor

Aşırı tüylenmeye karşı sir ağda

Genetik olarak bir yapısal bozukluğu olmayan kadınların pek çoğu tüylenme sorununa karşı sir ağdayı uyguluyor.

Eskiden kullanılan şeker ağdası, artık günümüzde tahtını sir ağdaya kaptırmış durumda. Bunun nedeni ise, tüylerin çıkış sürelerinin şeker ağdaya oranla daha uzun olması ve daha steril bulunması…

Hormonal nedenlerle tüylenmeye lazer epilasyon

Hormonal bir sorundan dolayı aşırı tüylenmesi olan bayanlar ise lazer epilasyonu tercih ediyorlar. Lazer epilasyon kalıcı çözüm üretse bile, bazı tehlikeleri de yok değil.

Özellikle yüz bölgeleri için yapılan lazer uygulaması için, gideceğiniz merkeze ve lazer cihazlarına çok dikkat etmelisiniz. Çünkü pek çok bayanda lazer sonrası oluşan yanıklar kalıcı hasarlar bırakabiliyor. Yüz bölgesindeki tüyler canınızı sıksa bile, bunun uzun bir araştırmanın sonucunda verilecek bir karar olduğunu unutmayın!

Ağda artık evde yapılıyor!

Bayanların en büyük sorunu olan tüylenme, artık evlerde çözüm buluyor. Değişik markalara ait hazır sir ağda bezleri, hayatı kolaylaştırıyor ve saat kaç olursa olsun sizi kuaföre gitme derdinden kurtarıyor. Tabii ki ağdayı nasıl yapacağınızı bilmeniz de gerekiyor!

Çene ve bıyık bölgesinde tüylenme

En hassas bölgelerimizden olan yüzümüzde çene ve bıyık bölgesi daima sorun olur. Bu tüylerden kurtulmak için öncelikle cildimizi bir temizleyici yardımıyla temizliyoruz. Sonrasında ağdamızı kılların çıkış yönüne doğru sürüyoruz. Tek kullanımlık kağıt pedi ağdanın üzerine yapıştırıp, elimizle bastırıyoruz. Kılın çıkış yönünden ters tarafa doğru ise hızlı bir şekilde çekiyoruz.

Tüy alma işleminin ardından mutlaka ağda yapılan bölgede kalan ağdaları temizlemek için dezenfekte etmemize yarayan ürünleri kullanıyoruz. En son işlem ise ciltte oluşabilecek hassasiyeti önlemek adına cildi rahatlatan yatıştırıcıyı uyguluyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek