Aşkın çeşit çeşit halleri

Ayaklarınızı yerden kesen, başınızda kavak yelleri estiren büyülü duygu aşkın birbirinden ilginç türleri olduğunu biliyor muydunuz? Yıldırımından platoniğine ve hatta imkânsızına kadar işte aşkın çeşitleri…

İlk aşk

Ne yaparsanız yapın, ilk aşkınızı unutmanız mümkün değildir. Yıllar sonra dönüp, ‘Ben ona nasıl âşık olmuştum acaba?’ diye pişmanlıkla karışık garip bir duygu da yaşayabilirsiniz, olsun. Aranızda geçenler acı bile olsa, dönüp minnetle anacağınız biri hep var olacak.

Yıldırım aşkı

Var mı yok mu tartışmasının içinde değiliz. Diyelim ki var. Demek ki bazılarının duyguları yağmur olup yağabiliyormuş. Yıldırım aşkla başlayıp yıllarca süren beraberlikler de var. Tek dikkat edilmesi gereken, sürekli yıldırım aşka tutulanların genellikle kendi yarattıkları hayalin peşinden koşmaları, gerçekle karşılaştıklarında da yeni bir hayal yaratmalarıdır.

İmkânsız aşk

Bazen yolda yürürken rastlarız, bazen en yakınımızda bulunurlar. “Bu ikisi bir araya nasıl gelmiş?” diye düşünürüz. Her aşkın olanaksız bir tarafı vardır ama çoğunlukla bunları görmemeyi yeğleriz. Ama bu olanaksız taraflar bazen o kadar ağır basar ki, aşkın hem kaynağı ve hem de gücü olurlar.

Platonik aşk

Onu görmek bile sizi heyecanlandırırken o sizin yanınızdan geçip gider. O sizin için hayatınızdaki en önemli kişiyken, siz onun için sıradan birisinizdir. Davranışlarından işaretler alıp, umutlanırsınız. İnsanın bir kereliğine bu duruma düşmesi, tecrübesizlikle yorumlanabilir. Ancak, bir kereden fazla başınıza geldiyse, oturup kendi hakkınızda düşünmenizde yarar var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek