Astıma karşı limon aroması

Uzmanlar, limon ağaçlarının kokusunu oluşturan aromanın içeriğindeki lemonen maddesinin astıma neden olan ozonu yakarak, ciğerlerdeki tahribatın önüne geçtiğini açıkladı.

İsrailli bilim adamları astımla baş etmenin yolunu buldu. İsrail Teknoloji Enstitüsü’nde “astım ve limon”a ilişkin çalışmalar yürüten Dr. Ehud Keinan, lemonen maddesi ile laboratuar ortamında yapılan tüm testlerin, maddenin tesirini ortaya koyduğunu söyledi.

Aynı şekilde gül, çam ağacı, sardunyada bulunan koku moleküllerinin de astıma karşı koruma sağladığını belirtti.

Dr. Keinan, daha önce de limonluklarda astım krizinin geçtiğine dair iddialar bulunduğunu ancak, bu iddiaların ilk kez laboratuar ortamında kanıtlandığını söyledi.

“Astıma karşı limon aroması” için bir cevap

  1. bende de kronik astım hastalığı vardı, ilaç kullanmaktan yoruldum iyice.bitkisel bir yöntem denemek istedim internetten araştırdım ve karsıma kervan reishi suyu diye bir ürün cıktı ve astıma cok ıyı geldığı yazıyordu. bır cok olumlu yorum vardı. bende aktarcıya giderek birebir bilgi almak istedim aktarcı da bana ürünün astım ve bronsıtte daha ılk kullanımda nefes acıcı ozellıgını belırttı. sımdı 3.aydayım ve doktorum dahıl herkes etrafımdakıler sasırmaya basladı. sıddetle tavsıye ederım nefes almak cok guzel bısey . kervan reishi mantarllı suyu kullanın arkadaslar memnun kalacaksınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek