Baharın renklerini yüzünüze yansıtın

Kışın yıpranan ve solan cilt, bahar aylarında doğayla birlikte yeniden canlanır. Doğru bir makyajla baharın tüm renklerini yüzünüze taşımanız mümkün.

İstanbul Bil Sanat Akademisi Profesyonel Makyaj Öğretim Üyesi Jülide Sucuoğlu, profesyonel makyajın doğallığı bozmadan, kişiliğin önüne geçmeden, yüzün kusurlu yanlarını kapatıp güzel taraflarını ortaya çıkaran bir sanat olduğunu söyledi. Baharla birlikte hissedilen değişim isteğinin bu yıl canlı renklerle yüzlere yansıyacağını belirten Sucuoğlu, sezonun makyaj trendlerini açıklamadan önce, iyi bir makyaj için öncelikle temiz bir cilt gerektiğini vurguluyor.

Makyaj öncesi mini bir bakım
Makyaja başlamadan önce cildin çok temiz olmasına özen göstermek gerekiyor. Cilt kuru ise, günde iki kez süt veya krem temizleyicilerle; yağlı ise köpük ve jel temizleyicilerle temizlemeniz öneriliyor. Yine cilt tipine uygun olarak sırasıyla peeling ve maske uygulanması da faydalı oluyor. Sonrasında uygun bir tonik ya da serum, ardından da nemlendirici kremle bakım tamamlanıyor. Nemlendiricilerin en az SPF 15 veya daha üzeri koruma faktörlü olması öneriliyor. Bahar için yapılan bu cilt bakımından sonra makyaj için cildin en az iki gün dinlendirilmesi gerekiyor. Daha sonra cilde uygun fondöten seçilerek makyaja başlanması uygun görülüyor.

Makyaja gözlerden başlayın
Bahar makyajında göz rengi öne çıkartılarak bakışlar etkileyici kılınabilir. Bunun için açık renkleri tercih edin. Giyilecek kıyafetin de makyajınıza uyumlu olmasına özen gösterin. Bahar makyajında bu yılın en gözde renkleri; yeşil, mavi, mürdüm, pembe olarak sıralanıyor. Gözlerinizde bu tonları kullanmaya özen gösterin. Gece ise kirpiklere daha bol rimel sürebilirsiniz.

Yanaklara pembe ve şeftali tonları
Bu yıl bahar makyajında allık için pembe ve şeftali tonları öneriliyor. Eğer yüzün tamamında ışıltı isteniyorsa, allık fırçası yardımıyla şakak kemiklerinin üzerine allığı hafifçe gezdirin.

Dudaklarınız ışıldasın
Dudaklarınızı şeftali ya da bronz pembe renkli parlatıcılar ya da açık renkli rujlarla, naturel tonlarda renklendirin. Dudaklarda bu yıl ışıltılı canlı tonlar; pembe, şeftali, oranj, toprak ve altın renklerini tercih edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek