Banyoyla gelen güzellik

Kleopatra’dan bu yana kadınların nice güzellik sırları, banyolarda gizlenmiştir. İşte banyodan gelen güzelliğin, birbirinden kolay püf noktaları…

Kırıklık hissettiğinizde banyo suyuna, 5 adet suda eriyen aspirin atın ve hemen suya girip aspirinler eriyinceye kadar suya uzanın.

Cilt, geçirgenliği ile aspirini bütün bedene çekecektir. Ancak sudan çıktıktan sonra, kendinizi kesinlikle sıcak tutun.

Vücudu dinlendirmek için nane banyosu

Yarım litre suyu kaynatın ve içine 10 adet taze nane yaprağını atıp 10 dakika dinlendirin. Ardından bu suyu süzerek ılık suyla dolu küvetin içine bir fincan tuzla beraber dökün. Nane, dinlendirici ve sakinleştirici etkisi kuvvetli olan bir bitkidir. Tuz ise peeling yapma özelliğiyle cildinizi ölü deri ve hücrelerden arındırır.

Kuru ciltlere süt banyosu

Boş bir plastik su şişesinin içinde bir litre süt, bir fincan tuz ve yarım fincan balı çalkalayarak iyice karıştırın. Çalkalamayla oluşan köpükle vücudunuzu ovun, sonra durulanın. Süt banyosu cildi kurutmadan derinlemesine temizler.

Aromatik yağ

Banyo suyuna birkaç damla yatıştırıcı aromatik yağ damlatın. Sizi en güzel sakinleştiren ve mutluluk veren aromatik yağlar arasında yeşil çay, ıhlamur, lavanta, gül ve çam yağları sayılabilir.

“Banyoyla gelen güzellik” için bir cevap

  1. yaa böyle herkesin yapabileceği el altında olacak ve ciltteki yağ bezelerini kaybedecek bir maske yok mu?
    ya ben çok yanıyorum ama kış olduğun geçiyor esmerliğim bunun için bitkisel bir maske var mı? :(

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek