Baskıcı erkeklerle baş etme yolları

Bazı erkekler, eşleri ya da sevgilileri üzerinde baskı kurmaya, onların her şeylerini kontrol edip yönetmeye bayılırlar. Eğer sizin de başınızda böyle bir dert varsa aşağıdaki savunma taktiklerine kulak verin, başarılı olacaksınız…

Tüm erkekler genelde hayatlarındaki kadını, kendi isteklerine göre yönlendirmek isterler. Bu yüzden de ilişkiler çıkmaza girebilir. Eğer sizin de başınızda böyle bir dert varsa, aşağıdaki savunma taktikleriyle bundan kurtulmaya çalışın.

Planlarınızı alt üst ediyorsa

Sizin kendinize göre bir planınız vardır. Fakat eşinizin ya da sevgilinizin de sizin için birlikte olabileceğiniz bir planı vardır. Mesela siz pazar günü arkadaşlarınızla birlikte geçirmek isterken o romantik bir akşam yemeği düşünür. Bu planını gerçekleştirmek için de son derece yumuşak bir yol izler. Ve kendi isteğini yerine getirir.

Savunma taktiği: Kendinizi ezdirmeyin. Uzlaşmayı deneyin ama taviz veren siz olmayın. Her ilişkide ufak tefek anlaşmazlıklar olabilir. Bu anlaşmazlıklar yüzünden ilişkinizi bitirecek misiniz, yoksa onun isteklerine boyun mu eğeceksiniz buna karar verin.

Giyim tarzınızı eleştiriyorsa

Size göre kıyafet denen şey üstünüze giydiklerinizdir. Ona göre ise giysileriniz, erkeğin sizi ne kadar kontrol ettiğinin, size nasıl bir eğitim verdiğinin ve üzerinizde nasıl bir etki yarattığının en açık göstergesidir. Dolayısıyla kot pantolon, spor ayakkabı ve hafif dekolteli bir tişört sizin için rahatlık anlamına gelir. Oysa sevgiliniz ya da eşiniz bu kılığı sorumsuzluk, özgürlük ve kaçış tutkusuyla özdeşleştirip yok etmeye kalkışır. Diyelim ki tişörtünüzü beğenmediyse size yeni bir tane alır ve bu tişört hayallerindeki insana yakışacak tişörttür.

Savunma taktiği: İncinmiş ve kırılmış gibi davranın. Size yeni elbiseler bile alsa ısrar edip eski giysilerinizi giyin. Bir süre sonra pes ettiğini göreceksiniz.

Ev dekoruna karışıyorsa

Aşkınızı rahatsız eden tek şey “Evin her şeyi”. İlk önce kendi akıllarında evinizi değiştirirler ve ondan sonra sizi “Sence de böyle daha güzel değil mi?” gibi tuzağa düşürüp evinizin dekorunu değiştirmeye zorlarlar.

Savunma taktiği: Uygulayabileceğiniz tek bir yöntem var. O da size söylediklerini unutun gitsin. Ne de olsa evin patronu kadınlar değil mi?

Arkadaşlarınızı beğenmiyorsa

İşte en büyük problemlerden biri daha. Erkekler genelde birlikte oldukları kadınların arkadaşlarına karışmaktan çok hoşlanırlar. Eğer kız arkadaşınızı sevmiyorsa, sizin de kesinlikle onunla görüşmenizi istemezler. Size “Neden arkadaşlarımızla daha çok vakit geçirmiyoruz” dediğinde burada kastettiği sizin değil kendisinin arkadaşlarından bahsettiğini bilmelisiniz.

Savunma taktiği: Sırf eşiniz ya da sevgiliniz istiyor diye arkadaşlarınızdan vazgeçerseniz mutsuz olursunuz. Onunla birlikte sık sık arkadaşlarınızla buluşun. Zamanla fikirleri değişebilir.

Zevklerinizden hoşlanmıyorsa

Bir zamanlar evinize istediğiniz saatte geliyor, istediğiniz müziği istediğiniz açıklıkta dinleyebiliyordunuz. Artık romantik filmler yerine maç izleyeceksiniz çünkü yeni bir ilişkiniz var.

Savunma taktiği: Romantik filmler izlemekten hoşlanmıyorsa, siz de ona romantik davranmaktan vazgeçin. İşte o zaman sizdeki değişimi fark edecek ve bunun nedenini soracaktır. Siz de neden böyle davrandığınızı ona romantik ve seksi yollarla anlatmaya çalışın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek