BB kremler ve yararları

BB kremler ve yararları

Kalıcı özellikleri nedeniyle gün içinde tazeleme gerektirmeyen BB kremler, cilt bakımı için gerekli tüm bakım malzemelerini bünyesinde barındırması nedeniyle de avantaj sağlıyor.

Uzakdoğuluların yıllardır kullandığı ve pürüzsüz ciltlerini borçlu olduğu BB kremler, cildi renklendirirken tedavi edici özelliklerinin yanı sıra cildi besliyorlar. Üstelik gece çıkarmayı unutsanız bile, cilde zarar vermiyorlar.

BB kremler

BB kremler, son zamanlarda kozmetik sektöründe bomba etkisi yarattı. BB kremler, ciltteki mucizevi etkileri sayesinde dünyada kısa zamanda çok fazla kullanıcıya ulaştı. Peki, nedir bu BB krem dedikleri? İşte BB kremler hakkında merak ettikleriniz…

Siz hiç cildi bozuk bir Uzakdoğulu gördünüz mü? Hayır. İlk olarak, Almanya’da bir dermatolog tarafından merhem olarak üretilen ancak daha sonra Asya’da ve özellikle Kuzey Kore’de geliştirilen BB kremler, şu anda tüm dünyada fırtına gibi esiyor. Bu yüzden kozmetikçileri de çok kızdırıyor. Çünkü pazarda büyük pay sahibi oldular bile…

BB krem nedir?

BB krem= Kırışıklık kapatıcı ve giderici + güneş koruyucu+ yaşlanmayı geciktirici + sivilce kapatıcı ve iyileştirici + leke giderici + doğal renklendirici + güçlü besleyici ve nemlendirici + cildi aydınlatıcı.

Bu özelliklerin hepsini içinde barındıran BB kremlere, bu yüzden “All In One” kremler de deniyor. Yani hepsi bir arada kremler.

BB kremleri kalıcı özelliklerinden dolayı gün içinde tazelemeniz gerekmez. Akşam cildinizden çıkarmanız için de uğraşmanız gerekmez çünkü ciltte kaldığı sürece cildi besler ve güzelleştirir, yıpratmaz.

BB kremlerin yararları

BB kremlerin cilde etkileri ve yararlarını şu şekilde sıralamak mümkün:

– Cildi 24 saat nemlendiriyor.

– Kremin içeriğinde bulunan mineral pigmentler cilde uygulandığı anda hızlı bir şekilde nüfuz ediyor ve cilt tonunu dengeliyor.

– Cildinizdeki pürüz ve çizgileri gizliyor.

– İçeriğinde bulunan C vitaminin ciltte yarattığı antioksidan etkisi ile cildinizi aydınlatarak canlılık kazandırıyor. Cildinize sağlıklı bir ışıltı veriyor.

– 15 faktörlü koruma özelliği ile cildinizi güneşin zararlı ışınlarından koruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek