Bedeniniz sizi ele veriyor

Son araştırmalar bedeninizin sağlık sorunlarınız hakkında ipuçları verdiğini ortaya koyuyor. Parmak uçlarımızdan gözlerimize, vücudumuzun her uzvu, sağlık sorunlarımız hakkında ipuçları veriyor. Önemli olan bunları anlamak ve önlemini anlamak…

Gözler
Gözler ruhun aynasıdır sözü boşuna söylenmemiş olsa gerek. Amerika’da gözler üzerinde yapılan bir araştırma gözlerden yola çıkarak kan dolaşımı, kan basıncı, şeker hastalığı ve beyin tümörü gibi rahatsızlıkların teşhis edilebildiğini ortaya koydu. Özellikle iris çevresindeki beyaz daire yüksek kolesterolün belirtilerinden bir tanesi.

Ağız
Ağzınızda çıkan aftlar büyük sağlık sorunlarının işareti olabilir. Özellikle sık sık tekrar eden ağız ülserleri bağışıklık sistemi bozukluğunun, şeker hastalığının ve aneminin belirtileri arasında yer alıyor. Eğer ağız sağlığınızla ilgili sorunlarınız varsa bir kan testi yaptırmanızda fayda var.

Ayaklar
Finlandiya Helsinki Üniversite’sinde yapılan bir araştırma soğuk ayakların kan dolaşımı bozukluğundan kaynaklandığını ortaya koydu. Rahatsızlığın semptomlarından birisi de cilt kuruluğu.

Kilo sorunu
Harvard Tıp Fakültesi uzmanları aşırı kilolu insanlanda kalp krizi riskinin diğerlerine oranla daha yüksek olduğunu tespit ettiler. Uzmanlar, riski minimuma indirmek için kilonuzu kontrol altına almanızı, egzersiz yapmanızı ve kolesterolünüzü dengelemenizi tavsiye ediyorlar.

Başparmaklar

Parmak izi bugün suçluları tespit etmenin yanı sıra hastalıkların teşhisinde de kullanılıyor. Amerika’da yapılan bir araştırma parmak izlerinin kişiliği ele verdiğini ortaya koydu. Bilindiği gibi parmak izi şahsa özel ve yeryüzündeki tüm insanların parmak izleri birbirinden farklı. Amerikalı uzmanlar parmak izinden yola çıkarak o kişinin karakteri, psikolojik durumu ve ruh hâli üzerinde teşhisler koyabiliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek