Bikiniyi gururla taşımak için…

Vücudunuz hiç fena değil ama bikiniyle plajda salınmaya cesaretiniz yok. Basenleriniz ya da karnınız, diğer bölgelerinizden bağımsız bir varlık gibi büyüyor, büyüyor… Korkmayın, her şeyin bir çaresi var…

İşte, nadiren göstermeye cesaret ettiğiniz, bikini giydiğinizde yüzünüzü kızartan bölgelerinizi forma sokmak, lokal fazlalıklarınızı atmak için yapmanız gereken hareketler. Bu hareketlerin tümünü yapabilir, ya da yalnızca bedeninizde rahatsızlık duymanıza neden olan bölgeleriniz için kendinize uygun olanları seçebilirsiniz. Aynı zamanda kilo kaybetmek istiyorsanız, bu hareketlere haftada üç ila beş arası, 30 dakikalık aerobik seansları eklemenizi tavsiye ediyoruz. Bu egzersizleri, her gün, her yerde yapabilirsiniz. Ancak, yakınınızda bir plaj varsa, orada çalışmayı tercih edin. Kum üstünde hareket etmek daha zor olduğundan kaslarınız daha iyi çalışacaktır. Bu şekilde sonuca daha kolay ulaşacaksınız.

Sorun: Kalçada fazlalıklar

Çözüm: Bacağı 90 derece kaldırma

Sol tarafa doğru yatın. Dirseğinizin üstünde durun. Sağ bacağınızı ön tarafa doğru uzatın. Bacağınızın, diğeriyle arasında yaklaşık 90 derecelik bir açı oluşması gerekmektedir. Ayağınızı, bu şekilde 30 kere indirip, kaldırın. Ters dönün ve aynı hareketi bir de diğer bacağınızla tekrar edin.

Sorun: Sürtüşen uyluklar

Çözüm: Geniş bale plieleri

Yürürken bacaklarınızın içi birbirine sürtüyorsa, uyluk kaslarınızı sıkıştırmanız gerekiyor demektir. Tabanlarınızı iyice yere basın. Bacaklarınızı açın ve sırtınız dimdik durun. Daha sonra ayaklarınızı hiç kıpırdatmadan, bacaklarınızı dizlerinizden 45 derece bükün. Destek almak için kollarınızı dizlerinize dayayın. Sırtınızı hep dik tutmaya özellikle dikkat etmelisiniz. Bu şekilde dizlerinizi bükerek, aceleye getirmeden eğilin ve kalkın. Hareketi her gün en az 30 kere tekrarlayın.

Sorun: Göğüslerde taşkınlık

Çözüm: Geniş şınavlar

Bu alışık olduğunuz bir egzersiz; şınav… Ama bildiğiniz şınavlardan değil. Hem kumda olduğu için işiniz daha zor; hem de kollarınızı daha geniş bir açıyla kullanmanız gerekiyor. Bu şekilde, göğüs ve koltukaltlarınız, bikininizinden taşmayacak. Kollarınızı biraz daha fazla açın. 10 şınavla başlayın; zaman içinde 20’ye kadar yükseltin.

Sorun: Sırt altı yağları

Çözüm: Dev adımları

Dizlerinizin üstünde durun, sonra bir bacağınızı atabildiğiniz kadar uzağa, arkaya atın. Önde olan diğer bacağınızı, tabanı tamamen yere değecek şekilde sıkı sıkı yere basın. Sırtınızı bükmemeye dikkat ederek, 20 kere inip, kalkın. Aynı hareketi diğer bacağınızı arkaya alarak tekrarlayın.

Sorun: Sarkık popo

Çözüm: Kalça kaldırma

Tabanlarınız yerde, sırtüstü yatın. Omuzlarınız yere değecek şekilde vücudunuzu kaldırın, yani yarım köprü yapın. Kalçanızı havadayken beş saniye sıkın. Ellerinizi belinize koyarak vücudunuzu indirip kaldırın. Bu hareketi de 40 kez tekrarlayın.

Sorun: Karında fazlalıklar

Çözüm: Makas hareketi

Bu egzersiz dümdüz bir karına sahip olmayı arzulayanlar için; sırtüstü yere yatın. Ellerinizi yerden destek alabilmek için kalçanızın altına yerleştirin. Bacaklarınızı yere paralel olacak şekilde kaldırın ve yanlara açın, birleştirin. Bu hareketi 20 kere, kesinlikle bacaklarınızı yere koymadan tekrarlayın. Her beşlik setten sonra, 30 saniyelik molalar alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek