Bir çırpıda kusursuz makyaj

Son anda bir davet mi aldınız? Acil olarak katılmanız gereken bir toplantı mı çıktı? Yoksa hazırlanmayı son dakikaya bırakanlardan mısınız? Eğer öyle ise işte size adım adım hızlı makyaj önerileri…

Hızlı ten makyajı

Cildiniz donuksa kayısı ve bej tonlarında bir makyaj altı sürün. Gözaltlarınızda morluklar, yüzünüzde sivilceler varsa kapatıcı kullanın. Kapatıcıyı parmaklarınızla cildinize iyice yedirin. Fondöteninizi uygulayın. Fondöten rengini cildinizle aynı tonda veya yarım ton daha açık seçin. Büyük bir fırça ile pudranızı ve allığınızı sürün.

Hızlı göz makyajı

Üst göz kapağınızın tamamına göz farınızı iyece yayın. Gözleriniz koyu renk ise ideal far renkleriniz bej ve sedef tonlarıdır. Gri, siyah ve kahverengi derin bir bakış; mavi ve yeşil tonları ise daha genç bir görünüm verir. Gözleriniz büyükse göz içine, küçükse kirpik diplerinden kalem çekin. Pamuklu çubuk ile çizgiyi dağıtıp gölgelendirin.

Hızlı dudak makyajı

Dudak kalemi kullanıyorsanız, rujunuza uygun bir renkle dudaklarınızı çevreleyin. Daha sonra bir fırça ile dudak kaleminizin bir ton koyusu olan rujunuzu sürün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek