Bu 5 yöntem Alzheimer’dan koruyor

Yeni bir araştırma, hafıza güçlendirici olarak bilinen şifalı bitki ilacı Gingko’nun, sanıldığı gibi Alzheimer’a iyi gelmediğini ortaya koydu. İlaç yetkilileri aksini söylese de, beyin ve yaşlanma üzerine çalışan ve kendi annesi de Alzheimer hastası olan Prof. Edythe London bu ilacın etkisiz olduğunu, ancak Alzheimer’a engel olmak için yapılacak başka şeyler olduğunu söylüyor.

Yapılan açıklamalara göre, araştırmalarda ortaya çıkan bulgular, kalp sağlığını koruyan fiziksel egzersizlerin beyin sağlığını da koruduğunu gösteriyor ve bu durum profesörün iddialarını destekler nitelikte…

İşte serebral korteks (beyin korteksi) ve hipokampüs gibi beyninizin hafızayla ilgili kısımlarını güçlendirecek bazı yöntemler:

Antioksidanlar: A, C, E vitamini gibi antioksidanlar hücrelerin zarar görmesini engelliyor ve yaşlanmaya dayalı hastalıkları yavaşlatıyor. Bu antioksidanların bunamaya engel olduğunu ortaya koyan çalışmalar var.

Balık yağı: Yaşlanan beyinde iltihaplanmalar meydana geliyor ve balık yağı iltihaplanmayı önleyici bir özelliğe sahip.

Köri: Yapılan bazı çalışmalarda haftada bir kez köri tüketenlerin hafıza konusunda daha iyi sonuçlar elde ettiğini ortaya çıktı.

Beyninizi çarpraz eğitim ile güçlendirin: Uzmanlar beynin egzersiz ile güçlendirilebildiğini ama tek tip egzersizin yetersiz olduğunu söylüyor. Zihinsel egzersizlerin en azından Alzheimer’ın başlangıcını geciktirdiğine dair pek çok bilimsel kanıt var. Örneğin bulmaca çözmek çok faydalı ama yeterli değil ve hesap makinesi yerine kafadan hesap yapmak, beyni geliştirmeye yönelik bilgisayar oyunları oynamak da işe yarayabilir.

Fosfatidilserin: Vücutta doğal olarak bulunan lipit (yağ) takviyesinin bunamaya engel olabileceği söyleniyor.

“Bu 5 yöntem Alzheimer’dan koruyor” için bir cevap

  1. selin 15 Kasım 2011, 09:41 arkadaşlar ben 22 yasındayım kaamnpyı fısınıyorum.daha onceden kapandın acıldım kapandım acıldım derken gfcvenemıyorum kendıme ama ıstıyorum.esimde benı kapalı gf6rmek istiyor.nasıl yapmam gerekır sizce.ailemın tepkisi sert olur emınım.lfctfen yardım edin bana.gercekten istiyorum.eşime umreye gidip gelelim f6yle kapanayım dedim tamam dedi.istiyorum gercekten.insanların tepkilerini bf6yle kısıtlayabılecegımı dusunerek umreyi teklif ettim esime:)yardımcı olursanız cok sevınırım.hepınden allah razı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek