C vitamini yaşlılığı geciktiriyor

Uzmanlar, çilek ve portakal gibi besinlerde bulunan C vitamininin, kırışıklıklardan kurtardığını, yaşlılığı geciktirdiğini ve cildin daha sağlıklı ve güzel görünmesini sağladığını belirtiyor.

Hangi kadın istemez ki kırışıklıklarından kurtulmayı. Bunun için pahalı kremlere ve bakım kürlerine gerek yok. Yapmanız gereken, pazar çantanıza bol miktarda C vitamini içeren besinlerden koymanız. Bu besinlerin başında portakal, greyfurt ve mandalina geliyor.

Ayrıca çilek, brokoli, Brüksel lahanası, karnabahar, ıspanak ve kavun da C vitamini açısından son derece zengin besinler. Bilim adamlarının son araştırmalarına göre, bol bol C vitamini içeren bu besinler kırışıklıkları önlüyor.

Güzellik uzmanları ise C vitamini içeren besinlerle yapılan maskelerin kırışıklıkları önlediğini ifade ediyor. Örneğin 2 adet çilek ve yoğurdu karıştırıp, yüzünüze sürün. 10 dakika beklettiğiniz bu maskeyi, ılık su ile durulayın.

C vitaminli çilek ile yapılan bu maske düzenli olarak uygulandığında, kırışıklıkları gözle görülür oranda azaltıyor.

Kabukları atmayın

Ayrıca portakal ya da mandalina kabuklarını da atmayın. Bu kabukları bir tencerede suda kaynatın. Her banyodan sonra, bu buharı yüzünüze tutun. Böylece, cildinizin nefes aldığını fark edeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek