Cameron Diaz’ın güzellik sırları

O Dünya’nın en ünlü, en güzel ve en çok kazanan kadınlarından biri. Öyle ki 35’ini deviren Cameron Diaz, sadece yüz güzelliği ile değil vücut güzelliği ile de tüm dikkatleri çekiyor. Peki, ünlü oyuncu güzelliğini korumak için nasıl bakım yapıyor? İşte Cameron Diaz’ın doktor reçetesi gibi olan güzellik sırları.

İki ayda bir cilt bakımı yaptıran ve peeling ile ölü hücrelerden cildini arındıran Cameron Diaz, eskiden model olmasının getirdiği deneyimle genel bakımını evinde yapabiliyor.

Buhar banyosu

Cameron Diaz, cildin her zaman bakıma ihtiyacı olduğunu söylüyor. Beslenme, spor, sigara ya da alkol kullanımının cilt için önemli olduğunu vurguluyor. Her gün sebze, meyve, protein ve karbonhidratını düzenli bir şekilde aldığını belirten güzel oyuncu “Asla katı yağ, fazla tuz ve şeker kullanmıyorum. Haftada iki ya da üç defa spor yapıyorum. Çünkü sporu bırakınca, vücut da kendini bırakıyor” diyor.

Cameron Diaz, vücudu için peeling uyguluyor, haftada bir buhar banyosu yapıyor ve bitkisel yağlarla masajını ihmal etmiyor. Düzenli olarak manikür, pedikür; ara sıra el ve ayaklarına parafin bakımı yaptırıyor.

Cameron Diaz, maden suyunun da cilde çok yararlı olduğunu söylüyor. Sürekli kullandığı ve yararını gördüğü maden suyunu, tüm hanımlara tonik yerine öneriyor.

Işıltı veriyor

Ünlü oyuncu maydanozun da inanılmaz bir güzellik iksiri olduğunu belirtiyor. Cameron Diaz “Maydanoz vücuttaki ödemi atıyor, cilde ışıltı veriyor. Bir de makyajı temizledikten sonra yüzünüzü ılık çayla silin. Pamuksu bir ifade sağlıyor. Ayrıca, cildinizi pembeleştiriyor” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek