Cildiniz kışın da pürüzsüz ve genç görünsün

Her zaman pürüzsüz ve genç görünen bir cilde sahip olmak için ilk önce cilt tipinin belirlenmesi gerektiğine değinen güzellik ve bakım uzmanları, daha sonra cilt tipine uygun cilt bakım kürleri ve cilt maskelerinin uygulanmasını tavsiye ediyor.

Kış aylarında; soğuk, rüzgâr ve kirli hava cilde zarar veriyor. Bu mevsimde, cildinize çok özel bakım yapmanız gerekiyor.

Cilt uzmanları, doğru bakım yapılarak cildin kış şartlarına karşı korunabileceğini belirtiyor. Bu aylarda, farklı ciltler için uyulması gereken birtakım kurallar var.

Cilt tipinin belirlenmesi önemli

Uzmanlar, daha genç bir cilt için en iyi müdahalenin cilt bakımları oluşturmaktan geçtiğini vurguluyor. İlk olarak cilt tipinin belirlenmesi gerektiğine değinen cilt uzmanları, şu uyarıları yaptılar:

Pürüzsüz ve canlı bir cilt, güzelliğin kendisidir. Kışın hassas ciltliler ince, nazik, hassas ve şişkinliği saklayacak ürünler; kuru ciltliler ise yumuşaklık ve canlılık sağlayıp, nem oranını artıracak ürünler kullanmalılar.

Karma ve yağlı ciltliler ise, yumuşak bir görünüm kazanıp, siyah noktaların azalması ve gözeneklerin sıkışması, ciltteki yağların dengelenmesine faydalı olacak ürünleri tercih etmeli.

Güneş koruyucu faktörler

Olgun ciltlerde seçilecek ürünler, kırışıklıklarla savaşmaya yardım edecek ürünler olmalı. Lekeli ciltlerde ise, teni açarak lekelerin azalmasını sağlayacak güneş koruyucu faktörler kullanılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek