Cilt bakımını yaşa göre yapmalı

Cilt bakımını yaşa göre yapmalı

Yaş ilerledikçe cilt bakımı için farklı uygulamalar gerekir. Yaşınız ilerledikçe cildiniz de değişir. Bu nedenle de cilt bakım ürünlerine ihtiyaç duyarsınız. Peki, ama hangi yaş için hangi ürünler uygundur? İşte cevaplar…

20’li yaşlarda cilt bakımı

20’li yaşlarda cilt bakımının en önemli kısmını, cildin olabildiğince az zarar görmesini sağlamak oluşturur. Bunun için az uyumayın, alkol, sigara ve stresten uzak durun. Gece yatmadan önce nemlendirici sürün.

30’lu yaşlarda cilt bakımı

30’lu yaşlar ince çizgilerin ilk kez belirmeye başladığı yaşlardır. Cilt daha kuru olmaya başlar. Bu nedenle de cildi düzenli olarak nemlendirmek gerekir. Ayrıca cilt parlaklığını yitirmeye de başlar. Bunun için de maske uygulamak gerekir.

40’lı yaşlarda cilt bakımı

Önceki yıllarda güneşe fazlaca maruz kaldıysanız, bunun belirtileri, 40’lı yaşlarda iyice belirginleşir. Ayrıca cilt daha şiş olabilir, özellikle de sabahları. Sıkılaştırıcı bir krem, bu yaşlar için uygun olacaktır.

50’li yaşlarda cilt bakımı

Hormon seviyelerindeki değişiklikler, cildi etkiler. Menopozu izleyen 5 yıl içinde, ciltte bulunan kolajen azalır. Bunun sonucunda cilt, sıkılığını yitirir. Düzensiz melanin üretimi, ciltte eşit olmayan pigmentasyona sebep olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek