Cilt güzelliğinizin 7 düşmanı

Güzelliğinize gölge düşürmemek için; gece geç uyumayın, makyajınızı temizlemeyi ihmal etmeyin, sivilcelerle uğraşmayın ve tabii ki kesinlikle sigaradan uzak durun. İşte cilt güzelliğinizi yok eden yedi güzellik düşmanı…

Tüm kadınların ciltlerine yaptığı ve bazen de alışkanlık haline dönüştürdüğü yedi “kötülük” var… Sabahları aynaya baktığınızda yorgun, çizgileri derinleşmiş, hatta sivilceli bir yüzle mi karşılaşıyorsunuz? Günün başlangıcında canınızı sıkan bu tür sorunlar nereden kaynaklanıyor? İşte size yasak olan alışkanlıklar ve yapmanız gerekenler yanlışlıklar…

Ultraviyole ışınları
Özellikle yaz aylarında sık sık güneşe maruz kalan cildimizi etkileyen ultraviyole ışınlarından uzak durmak cildimizin güzelliğine yapacağımız en büyük katkı olacaktır.

Yetersiz uyku
Geç yatılmış bir gecenin izleri hemen grileşmiş yorgun görünümlü bir ciltle kendini ele verir. Eğer yeterli derecede uyuyamıyorsanız, bunu uyandığınızda kan dolaşımını sağlayacak hareketler ve yüzünüze soğuk su çarparak telafi etmeye çalışın. Uykusuzluğun yol açtığı çizgileri kapatmak için hafif bir nemlendirici sürün.

Makyajı temizlemeden yatmak
Gözenekleri tıkayarak toksinlerin cilt yüzeyine çıkıp atılmasını önler. Göz makyajı silinmediği takdirde bir göz iltihabına neden olabilir.

Sivilcelerle oynamak
Deri dokularına zarar verir. Ayrıca enfeksiyonun çevreye yayılmasına neden olarak sorunu büyütür. Sivilcelerle hiçbir zaman oynamayın. Enfeksiyonlu bölgeye antiseptik merhem sürün.

Sigara ve içki
İşte en büyük tehlike. İkisi de vücudunuzu zehirler ve geriye pörsümüş sarkık bir cilt bırakır. Sigara ayrıca ağız kenarındaki çizgilerin derinleşmesini de hızlandırır.

Çok sıcak suyla yıkamak
Yıkanırken suyun kaynar derecede sıcak olmaması için önlem alın. Aşırı sıcak, cildi kurutur ve dokuları zedeler. Cildinizi yıpratır.

Yanlış beslenme
Sağlıksız besleniyorsanız, deriyi koruyucu yaşamsal maddeleri alamıyorsunuz demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek