Çocuğunuzla mutfağa girin

Çocuğunuzla mutfağa girin

Anne – babalara fırsat buldukça çocukları ile mutfağa girip yemek yapmalarını tavsiye eden uzmanlar, çocuk ile beraber yemek yapma esnasında hem çocuğun hem de anne-babanın birçok kazanım elde edeceğini belirtiyor.

En küçük bir fırsatı dahi çocuğu ile dolu dolu geçirmek isteyen anne ve babalar, çocuklarınızı alıp, mutfağa girin ve ayrı geçirdiğiniz zamanların boşluğunu doldurmaya çalışın.

Yemek yapma esnasında hem çocuk hem de anne-baba aslında birçok kazanım elde etmiş olur. Anne-çocuk arasında iletişim artar ve çocuk yemek yapmaktan mutluluk duyar.

Birlikte yemek yapmak çocuğa ne kazandırır?

– Bu esnada aralarında sohbet ederler, gün içinde yaşananları konuşma fırsatı elde ederler, bu da onları birbirine daha fazla yakınlaştırır.

– Çocukların el becerileri artar, yaratıcılıkları gelişir.

– Çocuk bir işe yaradığını ve büyüdüğünü hisseder, kendine güveni olumlu etkilenir. Kendini özel hisseder.

– Televizyon izlemek gibi faydasız uğraşlardan uzaklaşmış olur.

– Çocuğuyla güzel vakit geçiren anne kendini daha iyi hisseder, özellikle çalışan anneyse çocuğuyla yeterince ilgilenemediğine dair var olabilecek suçluluk duyguları azalır.

– Eğer anne-kız yemek yapıyorsa, kız çocuğunun annesini model alması desteklenmiş olur. Eğer anne oğulsa, erkek çocuğu annesine yardım etmekten gurur duyar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek