Çok kazanan kadın sorun oluyor.

İkili ilişkilerde erkeğin ön planda olmasına alışığız. Peki, kadının eğitim veya maddi durumu erkekten iyi olursa ne olur? Sadece çözümü çok basit olan problemler doğar.

Büyük bir aşkla başlayan ilişkiler, kadının eğitim durumunun daha iyi olması veya daha çok para kazanması nedeniyle çıkmaza girebiliyor. Oysa kadın ve erkek önce sevgiyle bir araya geliyor.

Ancak özellikle kadının hayatındaki değişiklikler, erkeği çıkmaza sokuyor. Durumu sindirmesini ve anlayışla karşılamasını bilen erkek, eşine her konuda destek oluyor. Bu da ancak iletişim sayesinde gerçekleşebiliyor.

Eğer eşler doğru frekansta buluşabiliyorsa, bir süre sonra kadın-erkek ayrımı da ortadan kalkıyor. Kadın işyerinde fazla mesaiye kaldığında, erkek yemeği hazırlayabiliyor.

Masraflar paylaşılabilinir

Maddi konularda da çözüme gitmek zor değil. Örneğin bir taraf su faturasını, diğer taraf da elektrik faturasını üstlenebilir.

Mutfak veya ev kirası gibi masraflar paylaşılabilir. Karşılıklı anlayış, ilişkinin sorunsuz bir şekilde yürümesini sağlıyor. Böylece kadının fazla kazanması yüzünden çıkan sorunlar kolaylıkla çözümlenebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek