Diş bakımı için ipuçları

Uzmanlar, iyi bir ağız hijyeni programı uygulamanın ve diş ve dişeti sorunlarınızın ilerlemesine izin vermeden müdahale etmenin ağız sağlığının temel unsurlarının başında geldiğini belirtiyor.

El becerileri azalan kişiler diş bakımlarını yeterli seviyede sürdürebilmek için bazı değişiklikler yapmak durumunda kalabilirler.

Elektrikli diş fırçaları, titreşimli dişeti masaj aletleri ve dental su püskürtücüleri bu çerçevede faydalı olabilecek aletlerdir. Özellikle hamile kalmayı planlıyorsanız veya kemoterapi tedavisi görüyorsanız, bu durumlar ağızda oluşabilecek bakterilere yönelik bağışıklığı azaltarak ağız yaralarına neden olabileceği için, düzenli olarak diş hekimine görünmek son derece önemlidir.

Nefes kokması, diş eti problemleri için bazı öneriler ve diş bakımı için ipuçları.

– Ağız sağlığını için her fırsatı araştırın

– Sabah ve akşam yemeklerden sonra yumuşak bir diş fırçası ile dişlerinizi fırçalayın ya da Afrika çiğneme dalı kullanın. Bu dallar binlerce yıldır kullanılmak ta; anti mikrobik olduğunu ve bakterileri öldürdüğünü öğrenilmiştir.

– Dili boydan boya temizleyecek bir dil fırçası kullanın. Böylelikle bakterilerin sebep olduğu kötü kokulardan kurtulabilirsiniz.

– Antiseptik bir ağız gargarası kullanın.

– Dişeti ve diş arasını temizlemek için diş ipi kullanın

– Ağzınız kuru kalmasın ve ağızdan nefes almamaya gayret edin

– Nefes kokusu kontrolü için yeşil kakule, karanfil, maydanoz ya da guava kabukları ya da sakız çiğnemeyi deneyin.

– Düzenli dişçiye gidin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek