Doğal uykusuzluk tedavisi hidroterapi

Uyku bozukluğu tedavisinde vitamin ve mineraller kullanılabiliyor. Araştırmalar, vitamin ve minerallerin uyku bozuklukları tedavisinde rol oynadığını gösteriyor. Özellikle silisyum dioksit, vücudumuzda biyoregülatör görevi yapıyor.

Almanya’dan getirdiği hastalarını hidroterapi ile tadavi eden Nörofizyoloji Profesörü Dr. Karl Hecht, uyku bozukluklarında doğal tedavinin emin ve koruyucu bir çare olduğunu söyleyerek, hidroterapi tedavi şeklini anlattı:
“Uykusuzluğun birçok nedeni bulunuyor. Uluslararası otoriteler 88 çeşit uyku bozukluğu olduğunu bildirmektedir. Bastırılmış duygular, korku, stres, dolu mide ve bağırsaklar, ağrılar, kafeinli içecekler, alkol, düzensiz yaşam biçimi, sigara, gürültü, elektromanyetik alanlar, yatak odalarındaki karbondioksit yoğunluğu, çeşitli fiziki ve psişik hastalıklar, uykusuzluğun nedenleri olarak sayılabilir.

Uyku süresi ne olmalı?

Uyku süresi için bir kriter yoktur. Bununla birlikte insan en az 4 saat dinlendirici bir şekilde uyunmalıdır. Çeşitli uyku tipleri vardır:

– Kısa uyku (gecede 6 saatten az )

– Orta uyku ( gecede 6-8 saat )

– Uzun uyku ( gecede 8 saatten fazla )

Yeni araştırmalar; uzun uykunun yanı sıra kısa uykunun da sağlıksız olduğunu göstermektedir. Uzun uyku da, kısa uyku da hayatı kısaltmaktadır. Uyku kalitesini etkileyen en önemli faktör, düzenli bir şekilde yatmak ve kalkmaktır.

Uykudan önce hafif ve az yemek tercih edilmelidir. Kafeinli içecekler uykudan en az 6 saat önce tüketilmelidir. Alkol ve nikotinden uzak durulmalıdır. Problemler uykudan önce çözülmelidir. Gündüzleri mini uyku yapılmalıdır.

Uykusuzluk çekenler neler yapmalı?

Her şeyden önce bir uyku doktorunun doğru teşhis koyması gerekmektedir. Böylece 88 uyku bozukluğu sebeplerinden hangilerinin bulunduğu tespit edilir. QUİSİ ile uyku laboratuarında olduğu gibi uyku bozukluğu teşhisi mümkündür.

Hayat tarzında düzen, alkol ve sigaradan kesinlikle uzak durmak, problemler, stres ve dolu bir mide ile yatağa girmemek de büyük önem taşır. Doğal tedavi uyku bozukluklarında da emin ve koruyucu bir çare olarak görülmektedir.

Düzenli yaşam, hareketlilik, kaplıcalar (fizyoterapi), solunum egzersizi, gün boyu ışık (güneş), sağlıklı beslenme, minerallerin doğru içerikte oluşu, iyi iklim, temiz hava ve gerçek doğa uyku bozukluğu tedavilerinde uygulanmaktadır. Gerek son yapılan araştırmalarda (ABD ve Rusya), gerekse benim yaptığım araştırmalar neticesinde görülmüştür ki, mineraller ve vitaminler uyku bozukluklarının ortadan kaldırılmasında büyük rol oynamaktadır.

Silisyum dioksit, bir biyoregülatör olarak metabolizmanın doğru ve dengeli olmasını sağlıyor. Termal su, silisyum dioksit ve diğer mineraller bakımından zengin olup, banyo yapmak ve içmek için çok uygundur. Böylece günlük ihtiyacımız olan 100-150 mg silisyum dioksit kolayca karşılanabilmekte ve uyku bozuklukları tedavisinde bize yardımcı olmaktadır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek