Doğru besinlerle sağlık ve güzellik

Doğal besinler ve karışımlardan oluşan mönülerle beslenmeye devam ettiğinizde, birkaç hafta sonra kendinizi daha iyi hissetmenizin yanı sıra güzelleştiğinizin de farkına varacaksınız. İşte sağlıklı ve güzel olmak için doğru beslenme önerileri…

Beslenme ile güzellik arasında elbette ki bir ilişki var. Meyve ve sebze, et ve balık, hububat ve süt ürünlerinden oluşan doğal bir karışımla, vücudunuz daha dirençli olur.

Düzgün bir cilt için çinko

Her gün bir miktar, ayçiçeği çekirdeği veya kabak çekirdeği yiyin. Bu çekirdekler, esas halinde element olan çinko içerir. Vücutta çinko eksikliği ise cildin daha çabuk buruşmasına yol açar.

Ayrıca sabah ve akşam kivi yiyin. Bu meyvenin içerdiği C vitamini, dolaşımı harekete geçirir ve bunun sonucu olarak cilt daha iyi beslenir.

Yumuşak bir cilt için A vitamini de önemlidir. Bu vitamin balık yağında fazla miktarda vardır.

Gergin göğüsler için

Günde 2 kere, öğünler arasında 1 bardak ananas suyu için. Ananasın içerdiği bol miktardaki bromelain enzimi, dokuları gerginleştirir.

Sabahları kahvaltıdan önce 1 çorba kaşığı bitkisel yağ, hücreleri zararlı maddelerden ve serbest radikallerden korur, gençleştirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek