Doğru göz makyajının sırları

İyi bir makyaj, gözlerinizin güzelliğini birkaç kat daha artıracak ve onları öne çıkaracaktır. Bunu sağlamak için makyajda gözlerinize fazla özen göstermeli ve doğru göz makyajı yapmalısınız.

Gözler çok hassas bölgeler oldukları için, makyaj yaparken ilk dikkat etmeniz gereken, kullandığınız malzemelerin kaliteli olması. Daha sonra mümkün olduğunca renklerin uyumuna önem vermelisiniz.

Kaşlar yukarı doğru olmalı

Gözlere anlam kazandıran, kaşlardır. Kaşlarınıza şekil verirken dikkat etmeniz gereken şey, kaşlarınıza doğru açı vermek. Kaşlarınızın doğru yerde başlayıp doğru yerde bitmesini sağlamak için, ince bir kalem alın. Önce bunu göz pınarlarınızdan yukarı doğru uzatın. Kalemin dış tarafında kalan fazlalıkları alın.

Gözlerinizin dış tarafını da aynı yöntemle şekillendirin. Kaşların, güzel görünmeleri için, her zaman yukarı doğru olmaları gerekir. Asla gözlerinizin üzerine inen bir kaş hattınız olmamalı. Böyle bir açı sizi daha yaşlı gösterecektir.

Far uygularken…

Far rengi olarak hiçbir zaman gözleriniz ile aynı rengi seçmeyin. Gözünüzün rengiyle farklı olan renkteki farları kullanın. İyi bir etki sağlamak için, tek bir renk yerine 2 veya 3 rengi karıştırın. Bir açık, bir koyu, bir de orta renkle çok alımlı gözlere sahip olabilirsiniz.

Kalem çekme teknikleri

Kalem, gözün kontürlerini takip ederek sürülür. Çizginin gözün dışına doğru kalınlaştırılması, gözlerinizi ve bakışlarınızı daha çok vurgulamaya yarar. Kirpiklerin altına kalem sürmek, gözün daha küçük görünmesine yol açar. Çok küçük gözleri daha büyük göstermek için, kalemi göz kapağının hemen üstünden kalın bir hat olarak çekmelisiniz. Büyük gözlerde ise kalemi ince bir hat şeklinde çekmek çok daha iyi sonuç verecektir.

Maskara sürerken…

Üst kirpiklere maskara sürerken, önce üstten ince bir kat geçip, daha sonra alttan yukarı doğru kıvırın. Alt kirpiklerinizin üzerinde de hafifçe gezdirin. Kirpiklerin kalın görünmesi için, önce ilk katın kurumasını bekleyin, ikinci katı daha sonra sürün. Kirpiklerin üstüne kalem sürmek, gözün küçük görünmesine neden olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek