Elma sirkesinin güzellik mucizeleri

Elma sirkesinin; pırıl pırıl ve kepekten arınmış saçlar, lekesiz-aknesiz bir cilt ve incecik bir vücuda kavuşmanızda çok önemli katkıları olduğunu biliyor muydunuz? İşte elma sirkesinin güzellikle ilgili mucizeleri…

Binlerce yıl önce, mahzende unutulan bir şaraptan tesadüf eseri keşfedilen sirke, ciltteki lekelerden fazla kilolara, sağlıksız saçlardan varisli damarlara kadar birçok derde deva oluyor.

Kepeksiz saçlar

Saçınızı yıkadıktan sonra, son durulama suyuna elma sirkesi ekleyin. Saçlarınızın kepekten arındığını ve parlaklaştığını göreceksiniz.

Akne tedavisi

Su ile seyreltilmiş elma sirkesi ile yüzünüzü temizleyin ve su ile durulayın. Elma sirkesi cildinizi yumuşattığı gibi, akneye yol açan mikropları öldürecektir.

Ciltteki lekelere

Dörtte bir litre suya, üç çorba kaşığı elma sirkesi ekleyip, kaynayıncaya kadar ısıtın, ateşi kısın. Başınıza bir örtü örtüp, yüzünüzü buhara tutun.

Varisli bölgelere iyi geliyor

Bir bezi elma sirkesine batırıp, sıkın. Bezi varisli bölgeye sarın ve 30 dakika bekletin. Bu sürede bacaklarınızı yukarı kaldırarak dinlendirin. Sabah-akşam tekrarlayın.

Zayıflamak için de kullanın

Bir bardak suya bir-iki kahve kaşığı elma sirkesi ve bir kahve kaşığı bal ekleyin. Bu karışım bir rejimle birlikte kullanıldığında kilo verdirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek