En iyi arkadaşınıza mı âşık oldunuz?

“En iyi arkadaşıma âşık oldum” dediğiniz oldu mu hiç? Peki, böyle bir durumda nasıl davranmak gerekir. Kafanızdaki soruları yok etmek istiyorsanız aşağıdaki önerilere göz atmanızda fayda var.

Birçok insan yaşamıştır bunu, onunla birçok şey paylaşmışsınızdır, birlikte ağlayıp birlikte gülmüşsünüzdür. Ama bir bakarsınız ki ona âşık olmuşsunuz. Herkesin başına gelebilen bu tehlikeli duyguya karşı tedbirli davranın.

Emin değilseniz…

Yeni tanıştığınız bir insanla çıkarsanız ve işler yolunda gitmezse, o insanı bir daha görmeyerek sorunları çözebilirsiniz. Ama en iyi arkadaşınıza bunu yapamazsınız, çünkü o zaten yaşamınızın büyük bir parçasıdır.

Bu insanı çok iyi tanıdığınıza göre, daha önceki ilişkilerini de biliyorsunuzdur. Hoşlandığı insanlara ne tür sinyaller veriyor? Size bu sinyalleri verip vermediğine dikkat edin. Böylece sizden hoşlanıp hoşlanmadığını anlayabilirsiniz.

O, sizin onu sevdiğinizin farkında. Ancak onun ne düşündüğünden emin değilsiniz. Ona birkaç ipucu verin, ancak direkt olarak düşüncelerinizi açıklamayın. Böylece, onun size aşık olmaması durumunda çok daha az üzülürsünüz.

Onu kaybedebilirsiniz

Sevgilileriyle ilişkileri kısa süreli mi oluyor? Belki de en iyi arkadaşınız, sizin istediğiniz gibi uzun süreli bir ilişkiye hazır değildir. Unutmayın, yürümeyen ilişkiler hakkında bilgi sahibi olmak, böyle bir ilişkiye girmekten daha iyidir.

Arkadaşınıza onu sevdiğinizi söylemeye karar verdiyseniz, arkadaşlığınızı tehlikeye atmış olursunuz. Kendinize şu soruyu sorun: Hangisinden daha çok pişman olacaksınız? Arkadaşlığınızı kaybetmekten mi, onunla sevgili olabileceğinizi hiçbir zaman öğrenememekten mi?

“En iyi arkadaşınıza mı âşık oldunuz?” için bir cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek