Erkeğinizi tanımak için taktikler

Bir kadının bir erkeği tam anlamıyla tanıması uzun yıllar sürebiliyor. Eğer ‘Benim bir erkeği tanımaya ayıracak bu kadar vaktim yok’ diyorsanız size vereceğimiz birkaç taktikle erkeğinizin şifrelerini kolayca çözebilirsiniz.

Kadınlar ne kadar uğraşsa da karşılarındaki erkeği iyi tanıyamıyor. Peki ne yapacaksınız? Tabii ki kestirmeden gidip elinize ilk geçen verileri değerlendirecek, erkekler hakkında belki bugüne kadar aklınıza bile gelmeyen sorulara yanıt arayacaksınız?

Konuşabiliyor mu?

Tabii ki konuşabiliyor, ama asıl dikkat etmeniz gereken şey şu: İki lafı bir araya getirebiliyor mu? ‘Ne önemi var’ demeyin, dil düşüncenin aynasıdır. Bir erkek isterse çok yakışıklı olsun, bu yakışıklılık ilişkinizi bir yere kadar idare eder. Onu karşınıza koyup ağzını bile açtırmadan bütün gün seyredecek değilsiniz ya. Bir erkeğin konuşma tarzı, ses tonu, konuşurkenki mimik ve jestlerini takip ederek onun hakkında epey bilgi edinebilirsiniz.

Yemek yapabiliyor mu?

Dikkat edin, sorumuz ‘Yemek yapmayı biliyor mu?’ değil, ‘Yemek yapabiliyor mu?’ Hiç bilmediği bir yemeği kitaptan baka baka yaptığı zaman bir şeye benziyor mu benzemiyor mu? işi bittiği zaman mutfak hala mutfak mı, yoksa meydan muharebesi atlatmış bir savaş alanını mı andırıyor. Aşkla güzel yemeği bir araya getirmeyi bilen bir erkek, kadınlar cephesinde her zaman puan toplar.

İyi bir hemşire mi?

İşte bir erkeği değerlendirmek için sorulması gereken en önemli sorulardan biri. Ateşiniz çıkıp boğazınız ağrırken, size ıhlamur yapıp portakal suyu hazırlaması, ilaç saatlerinizi kaçırmaması, gerekiyorsa eve doktor getirmesi iyi bir hemşire olduğunun göstergesi ki, bu da onun için son derece değerli bir puan. Yalnız bir konuda dikkatli olmalısınız: Hastalığınızı önemsemesi elbette güzel, ama umarız konuyu abartmıyordur.

Kendine ait zevkleri var mı?

Bazı insanlar hayata tek başına gelmiş ve öyle kalmış gibidirler, hiç arkadaşları yoktur. Oysa karşınızdaki erkeğin sosyal olması sizin için de çok önemli. Vazgeçemediği hobileri ve arkadaşları olmalı, onlara vakit ayırmalı, sizsiz de dışarı çıkmalı, ilişkinizin dışında da bir hayatı olmalı. Ancak böyle bir erkek sizin de kendi hayatınızı yaşamanıza anlayış gösterir. Aksi takdirde onun bütün dünyası siz olursunuz ve sizden de aynı şeyi talep eder. Bu da ilişkiyi bağımlılık noktasına sürükler.

Arkadaşlarla vakit geçirmek, yeni insanlarla tanışmak, farklı ilgi alanları edinmek insanı sürekli geliştirip zenginleştirir ve birlikte olduğunuz erkeği bu yönden de tanımanız çok önemli.

Aklınızdan geçenleri anlıyor mu?

Kadınların zihinleri gerçekten çok karmaşıktır. Bu nedenle erkeklerin kadınları anlaması kolay değil. Fakat sevgilinizin en azından arada bir gözünüzün içine bakıp düşündüklerinizi anlaması, hem onun sezgileri güçlü bir erkek, hem de aranızdaki iletişimin kuvvetli olduğunu gösterir. Yine de bu konuda fazla umutlanmayın, çünkü erkeklerin çoğu bu yetenekten yoksundurlar. Dolayısıyla düşünmenin ve olaylar arasında mantık kurmanın yanı sıra gerektiği zaman sezgilerini de kullanabilen bir erkek, her zaman için bulunmaz bir nimettir. Bir de ikiniz arasında gizemli bir bağ olduğuna inanıyorsa, mükemmeldir.

Size sevgisini gösteriyor mu?

İşte karşınızdaki erkeği tanımaya çalışırken ya ilk, ya da en son sormanız gereken tehlikeli soru… Görünüşte sizi seviyor, ama sevmenin beraberinde getirdiği sorumlulukları alarak ilişkiye emek vermeyi biliyor mu?

İlk günlerin heyecanı geçtikten sonra geriye gündelik hayatın rutin akışı kalıyor. Eğer bu monotonluğu bile sizinle paylaşmayı biliyorsa, sevgisini sözlerin yanı sıra davranışlarıyla da gösteriyorsa, kalbinin ve zihninin kapıları açıksa, kısacası sevmeyi biliyorsa sizin için ideal bir erkekle birliktesiniz demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek