Erkekleri kızdırıp tutkunuzu öldürmeyin

Hanımlar, siz siz olun ve erkeğinizi kızdırmaktan kaçının. İlişkinizi canlı tutmak için onu sinirlendirecek sorular sormayın. Tabi bunun için de erkekleri sinir eden, onları kızdıran soruların neler olduğunu bilmeniz gerekiyor.

İlişkide tutkunun sona ermemesi için erkekleri sinirlendirecek sorulardan uzak durun, kur yapmaktan çekinmeyin, bakımlı olun ve asla ona annelik yapmaya çalışmayın.

Bir ilişkiyi gerçekten mahveden şeyler genellikle büyük meselelerden çok, küçük ayrıntılardır. İçine düştüğümüz küçük günlük alışkanlıklar ve davranışlar, tutkuyu yavaş yavaş öldürerek saygısızlığı besler. Bu yanlışları tespit etmeyi öğrenmek ister misiniz?

Kendinize değer verin

Siz: “Sence güzel miyim?” O: “Tabii ki güzelsin.” Siz: “Peki Halle Berry’den güzel miyim?” O: “Halle ne?” Bu soruyu asıl yanıtlaması gereken sizsiniz. Kendi olumlu özelliklerinizin farkında olmayı bilmelisiniz. Kendinize durmadan aptal, çirkin ya da bön olduğunuzu söylemeniz erkek arkadaşınızı size paspas gibi davranmaya teşvik etmekten başka işe yaramaz.

Tembellikten kurtulun

Ayağınızda pembe peluş terlikleriniz, üzerinizde eşofmanınız, yüzünüzde avokado maskenizle kendinize bir bakın. Sizi bu halde görse etkilenir miydi? İmkânı yok! Onun karşısında rahat olmakla kendinizi salmak arasından ince bir çizgi vardır. Penye gecelik yerine giyilen dantelli iç çamaşırları ya da haftada bir kez gidilen nezih bir akşam yemeği, aranızdaki gizemi artıran mesafenin olduğu gibi kalmasını sağlar.

Annecilik oynamayın

Kıyafetleri darmadağın yerde siz topluyorsunuz. Akşam yemeğinde tost yiyor: Ona üç öğün yemek pişiriyorsunuz. Erkek arkadaşınıza annelik yapmanın tehlikesi, kendinizi büyümek istemeyen küçük bir çocukla kalıcı bir ilişkinin içinde bulmanızdır. Sorumluluk alabilen bir adam istediğinizde muhtemelen, hayal kırıklığına uğrayacaksınız, tavrınızdaki değişiklik karşısında şaşkınlığa uğrayacak. Sevginizi ona hanım evladı gibi davranmaktansa duygularınızı sözcüklere dökerek gösterin. Aynı zamanda kendi ihtiyaçlarınızı da dile getirin, böylece sizi duygusal açıdan nasıl besleyeceğini öğrenebilir.

Kur yapmalısınız

Kıskançlık hissi onun sevgisini hak etmediğinize dair derin bir korkunun dışavurumudur. Başka bir kadına ilgi gösterdiğini fark ettiğinizde bağırıp çağırmayın (çok aleni) ya da ortalığı birbirine katmayın. (çok çaresizce) Kulağına baştan çıkarıcı sözler fısıldayın, ona acımasızca kur yapın. Böylece ilgisinin size kaymasını sağlayarak kendinizden şüphe duymanıza yol açan yıkıcı hislerden kurtulacaksınız. Erkekler, kendilerini sürekli göz hapsinde tutan bir kadınla uzun vadeli ilişkiler kurmaktan kaçarlar. Onu bunaltmayın.

Katil sorulara dikkat!

Kadınların sorduğu bazı sorular anlamsız ve feci şekilde sinir bozucudur. Erkek arkadaşınızın size bağlı kalmasını istiyorsanız “Beni ne kadar seviyorsun?” “Sence ben şişman mıyım?” “O gömleği bu pantolonla giymeyeceksin değil mi?” “Yemeğe çıkıp sonra da sinemaya gitmek yerine video kiralayıp pizza ısmarlasak olmaz mı?” gibi sorular sormaktan kaçının.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek