Erkekleri mutlu etmenin püf noktaları

Evli olan ancak eşini tam anlamıyla mutlu edemeyen bayanlara müjde. Eşinizin yeterince mutlu olmadığını hissediyorsanız, vereceğimiz öğütleri uygulayarak hem siz hem de eşiniz mutluluğu yakalayabilirsiniz.

Uzmanlar, erkeği mutlu etmenin çok zor bir olay gibi gözükmesine rağmen, aslında çok kolay olduğunu belirtiyor. Yapılan araştırmalara göre, erkeklerin eşlerinden istediği bazı şeyler var. Nedir bu istekler? Kadınlar eşlerini mutlu etmek için gerçekten çaba harcıyor mu? ABD başta olmak üzere birçok ülkede yapılan araştırmalar sonucunda, eşlerini mutlu etmek isteyen bayanlara yardımcı olacak sonuçlara ulaşıldı. İşte size tavsiyeler:

Şikâyet etmeyin
Eşinize, ikide bir kayınvalidenizi şikâyet etmeyin. İleride kendinizin de kayınvalide olacağınızı hiç unutmayın.

Örnek verirken dikkat
Falancanın kocası şöyle yapıyor, böyle yapıyor diyerek; başka erkekleri eşinize örnek göstermeyin. O erkeklerle evli olan kadınların da farklı dertleri olduğunu bir düşünün.

Sorunları yerinde ve zamanında söyleyin
Kocanız eve geldiği anda; “Musluk su damlatıyor”, “Şu dolabın kapağını bir türlü tamir etmedin” tarzında sorunları söylemeyin.

Hediyeyle dost olmayın
Her doğum gününüzde, evlenme yıldönümünüzde, anneler gününde, sevgililer gününde, yılbaşında; eşinizden illa ki bir hediye beklemeyin.

Sigara küllerini göz ardı edin
Eşinize sürekli; “Sigaranın külüne dikkat et”. ” Onu şuraya koyma”. “Bunu şuraya atma” demeyin.

Sabırlı olun
Bir isteğinizi 10 defa tekrar tekrar söyleyip, eşinizi bıktırmayın. Sabırlı olmak için çaba harcayın.

Eşinizi sıkmayın
Eşinizi iş yerinden sürekli telefonla arayıp, rahatsız etmeyin.

Fazla kıskanmayın
Kocanızı iş arkadaşlarından kıskanmayın. Eğer bu tavır içinde olursanız, ilişkiniz çok kötüye gider gerçeğini unutmayın. Eşinizi; izlediği dizilerdeki güzel bayanlardan, okuduğu gazetedeki yarı çıplak bayan fotoğraflarından kıskanmayın.

Ceplerini karıştırmayın
Eşinizin ceplerini karıştırmayın, gömlek yakalarında ruj izi aramaktan vazgeçin.

TV zevkine karışmayın
Eşiniz TV’de maç izlerken, “Ben illa ki başka bir programı izleyeceğim” diye tutturmayın. Olayı abartıp kavga çıkartmayın.

Sürpriz yapın
Zaman zaman eşinize sürprizler hazırlayın. Bu konuda biraz kafa yorun.

Yardımcı olun
Eşinizin çayına şeker atıp öyle verin. Bir şeker atmakla ölecek değilsiniz ya! Unutmayın, çok küçük ayrıntılar, bazen çok önemli olabilir.

Hemen tepki göstermeyin
Halıya kül döken eşinizi görmezden gelin. Halı eşinizden daha kıymetli değil. Bunu unutmayın.

Eşyaların yeriyle oynamayın
Evdeki eşyaların yerini ikide bir değiştirip, eşinizi şaşırtmayın.

Onu sıkboğaz etmeyin
Eşinizle birlikte gittiğiniz bir yerde, eşinizin başka kadınlara bakıp bakmadığını kontrol etmeyin.

Alışverişe çıkarken
Eşinizle alışverişe çıktığınızda, onu saatlerce dolaştırıp, canından bezdirmeyin. Alacağınıza kısa sürede karar vermeye çalışın. Yazlık alıyormuş gibi, saatlerce eşinizi dolaşmayın.

‘Seni seviyorum’ deyin
Abartmadan, yeri geldiğinde kocanıza, “Seni seviyorum” deyin.

Surat asmayın
Yeni bir giysi giydiğinizde, saçınızı kestirdiğinizde veya boyattığınızda eşiniz sizdeki değişikliği farketmiyorsa, bunu anormal bir sorun haline getirmeyin.

Gazete okurken konuşmayın
Eşiniz kahvaltıda, yemekte gazete okuyor; sizinle iki laf etmiyor diye kızmayın. Gazetenin bir sayfasını isteyin ve hemen siz de okumaya başlayın. Böylece, eşinizin dinlemediği bir konuşma yapmamış olursunuz.

Bütçe açığına dikkat edin
Bütçenizin kaldırmayacağı harcamalara girmeyin. Çünkü bu davranış biçimi size kavga olarak geri dönebilir. Sonuçta siz çok daha fazla üzülebilirsiniz.

Bedenini bilin
Eşinizin kaç numara ayakkabı giydiğini, giysilerinin kaç beden olduğunu mutlaka öğrenin. Bir gün lazım olabilir.

Her zaman gülmesini beklemeyin
Eşinizden her gün, her zaman size ilgi göstermesini; daima gülümsemesini, hayatınızın her zaman mükemmel olacağı düşüncesini atın..

Onu saygıyla dinleyin
Gittiğiniz misafirlikte, ya da size birileri geldiğinde, eşiniz konuşurken; ağzından lafı almayın. Herkesle birlikte siz de eşinizi saygıyla dinleyin.

Mesajlarını gizlice okumayın
Eşinizin cebine gelen mesajları gizlice okumak hatasına düşmeyin. Eşinize güvendiğinizi bilmesini sağlayın.

Siz hamle yapın
Herhangi bir nedenden dolayı eşinizle küstüğünüzde, barışmak için ilk hareketi eşinizden beklemeyin. Barışma hareketini siz başlatın. Ne kaybedersiniz ki?

Kahvaltı hazırlayın
Eşiniz sabahleyin saat kaçta evden çıkarsa çıksın, mutlaka kendisine kahvaltı hazırlamaya çalışın. Onu güler yüzle uğurlamaya özen gösterin.

“Erkekleri mutlu etmenin püf noktaları” için 2 cevap

  1. ben asla küsken alttan alan taraf olmak istemiyorum çnk çok kırıcı oluyoruz genelde sevgilim tartışırken ne dedğini bilmiyo en çok kırılanda hep ben oluyorum elimden geldiği kadar onu mutlu etmek istiyorum ama ondanda biraz olsun romantik bişiler bekliyorum ilgi bekliyorum beni birinin yanında azarlaması çok ağırıma gidiyo ve affetsem bile unutamıyorum

  2. aynı şeyi bende yaşadım hep çaba qösteren ben oldum cnm ama işe yaramıo böyle devam etmeyeceğini anlayacaksın sende yol yakınken bırakta daha fazla üzülme bırakta o yansın bundan snr seni kaybettiğine

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek