Erkeklerin kadında nefret ettiği alışkanlıklar

Kadınların dillerinden düşürmedikleri ‘Para biriktireceğim’, ‘Kilo vereceğim’, ‘Ailemle daha sık görüşeceğim’, ‘Saç rengimi değiştireceğim’ gibi sözlerin, erkeklerin kadında nefret ettiği alışkanlıklardan birkaçı olduğunu biliyor musunuz?

Bilinen bir gerçek var ki tüm kadınlar, hayatlarının belli dönemlerinde alışkanlıklarını değiştirme konusunda kesin kararlar alırlar. Ancak bunu yaparken sevgililerini ya da eşlerini unuturlar. Çünkü erkeklerin tümü, kadınların bu kararlarından nefret ettiklerini söyler. İşte, erkeklerin hoşlanmadığı kadın kararlarından bazıları…

‘Zayıflamam lazım’

Bu kadar ağır bir kararın bir erkek için iki tatsız tarafı vardır… Birincisi, bunun kesinlikle gerçekçi bir karar olmadığını bilir. Bu karar sonu başarısızlıkla bitecek ve sizi depresyona sokacak bir karardır. İkincisi ve en önemlisi de bu kararınızın onu da etkileyecek sonuçlarının olmasıdır. Her yemeğe çıktığınızda mönüsünde salata olan kafeleri seçmek, sinemaya gittiğinizde patlamış mısır keyfini onunla paylaşamamak gibi…

‘Ailemle zaman ayıracağım’

Bu karar erkekler tarafından “Onlara seninle aramızda geçen tüm sorunları daha detaylı bir şekilde anlatacağım…” şeklinde algılanır. Çoğu erkek, eşinin ailesiyle, özellikle de annesiyle çok yakın olmasını istemez. Bu tür durumlarda erkekler, kendilerini sadece bir kadın değil kocaman bir aileyle birlikte hissederler. Bu nedenle bu kararı onunla paylaşmak yerine doğrudan uygulamaya geçin. Çünkü eşinizi ya da sevgilinizi kırabilirsiniz. Ayrıca ailenizi daha sık ziyaret etseniz de sakın onu da bunu yapması için zorlamayın.

‘Saçımı farklılaştıracağım’

İşte bütün erkeklerin nefret ettiği kararlardan bir tanesi daha. Tüm erkekler eşlerinin doğal halinden oldukça memnundur aslında. Eğer saç renginizi değiştireceksiniz, kesinlikle sevgilinizin ya da eşinizin fikrini sorun. Ayrıca, erkekler saçları doğal olmayan kadınların sorunları olduğu görüşünde hemfikirdirler. Bu yüzden, doğal kalmaya bakın.

‘Sigarayı bırakıyorum’

Kabul edin, sigarayı bırakmak bazılarımız için zor hatta imkânsız. Bu kararınız birlikte olduğunuz erkeği bir taraftan mutlu edecek, bir taraftan da hayattan nefret etmesine neden olacaktır. Mutlu olur, çünkü sağlığınızı düşünür. Nefret eder, çünkü birkaç ay sinirli olacaksınız. Eğer kendisi sigara içiyorsa, bu karar onu daha da rahatsız edecektir.

‘Artık tutumlu olacağım’

Tabii ki kendi maddi kaynaklarınızı nasıl kullanacağınız sizden başka kimseyi ilgilendirmez ama bir erkek bir kadın için para biriktirmenin ne anlama geldiğini iyi bilir. Bunun anlamı “Kıyafet almayacağım” demek değildir, sadece “Artık dışarı çıktığımızda elimi cebime atmayacağım” demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek