Erkeklerin sırrı çözüldü

Erkekler genelde duyguları hakkında konuşmak istemezler. Ama New Woman dergisinin yaptığı araştırma, onların iç dünyasını ortaya çıkardı. Erkeklerin genelde kendi duygu ve görüşleri hakkında konuşmaktan kaçındıkları bir gerçek. Tanınmış bir erkeğe sorular sorduğunuz zaman size kısa ve her yöne çekilebilecek cevaplar verebilir. Hele hele bu kişiye hayatındaki kadınla ilgili sorular sorulursa… Ondan cevap alma olasılığınız çok zayıftır.

Ama kısa bir süre önce erkeklerin dünyasında da beklenmedik bir gelişme oldu. Kadınlarla ilgili konularda suskun kalmaktan vazgeçtiler. New Woman dergisinde erkek okurlar arasında yapılan bir araştırmanın sonuçları yayımlandı. Nasıl olduysa erkekler, bülbül kesilip konuştular.

* Size belki garip gelecek ve inanmak istemeyeceksiniz ama erkekler, kadınların onlardan gömlek ödünç alıp giymelerinden hoşlanıyorlar.

Erkek gömleklerinin moda olduğu dönemlerde bir sürü genç kadın eşinin gardrobundan bir gömlek almayı düşünmüş sonra eşini kızdıracağına hükmederek bundan vazgeçmiştir. Oysa gerçek, kadınların sandığı gibi değil. Erkekler, kadınlara giyeceklerini ve özellikle de gömleklerini ödünç vermekten hoşlanıyorlar.

* Kadınlara ikide bir, evdeyken kıyafetlerinin düzgün olması hatırlatılır. Bir iddiaya göre kadın evinde de sokakta olduğu gibi derli toplu ve bakımlı görünmeli.

Erkekler, bu tavsiyeyi gülünç buluyorlar. Kadının evde rahat kıyafetleri tercih etmesi isteniyor. Birbirine pek de uymayan bir etekle bluzun kadına seksi bir hava vereceğini iddia ediyor erkekler…

* Bir erkeğin karşısına ilk kez çıkan bir kadının önce gözlerine baktığı iddia edilir. Güzel bacak ve düzgün vücudun da erkekler için ilk anda önem taşıdığı sanılır.

Oysa erkekler, kadınların öncelikle dişlerine baktıklarını açıkladılar. Muntazam dişli kadınların beğenilme şansları çok yüksek. Boyalı dudaklar değil, tertemiz, düzgün ve beyaz dişler ilgi çekiyor.

* Gelelim saçlara… Malum ya, saçların kadının en değerli hazinesi olduğu ileri sürülür. Kadın güzelliğinde saçları çok önemli rol oynadıkları bir gerçek. Acaba erkekler de kadınların saçlarına çok fazla ilgi gösteriyorlar mı? Evet.

Araştırmada yer alan bilgilere göre, erkekler için de kadınların saçları çok önemli. Yalnız bir farkı belirtelim. Erkekler, çok düzgün şekillendirilmiş, bir tek teli yerinden oynamayan saçlardan hoşlanmıyorlar.

Dağınık saçlar erkekleri daha çok etkiliyor. Saçların doğal bir görüntüsü olmalı. Bir tokayla tepeye tutturulmuş saçlara erkekler bayılıyorlar.

* Dişler gibi dudaklarda erkekler için önemli. Yumuşak görünüşlü hafif ıslak dudakları erkeklerin hepsi de seksi buluyorlar.

Abartılı bir şekilde boyanmış dudaklar itici sayılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek