Erkeklerin zor zamanlarında anlayışlı olun

Sevgililer ya da eşlerin arada sırada huysuzlaştığına şahit olmuşsunuzdur. Bu tür durumlarda ona karşı sabırlı ve anlayışlı olmalısınız. Çünkü erkekler genelde içlerine kapanır, sorunlarını dışarıya pek belli etmemeye çalışırlar…

Kötü bir dönem geçiren eşinize ya da sevgilinize yardımcı olmak istemenize rağmen, onun için ne yapabileceğinizi bir türlü kestiremiyorsunuz. Acaba neye ihtiyacı var? Candan bir sarılışa mı? Sevdiği kurabiyelere mi? Yoksa uzun bir sohbete mi? Bu soruların yanıtını, aile terapisti Terence Real veriyor.

Terence Real’e göre, kötü bir dönem geçiren erkeklerin çoğu, sorunlarından bahsetmek yerine, içlerine kapanmayı tercih eder. Bu durum eşlerini zor durumda bırakır, çünkü onlara nasıl davranmaları gerektiğini bir türlü kestiremezler. İşte huysuzlaşan sevgilinizi anlayıp, onu içinde bulunduğu huysuz ruh halinden çıkartmanın yolları…

İşyerinde mutsuzsa

Elindeki kumandayla kanallar arasında amaçsızca sörf yapmasından mı yoruldunuz? Yoksa ne yemek istediği sorusuna, “Fark etmez” diye cevap vermesine mi sinirlendiniz? Her iki durum da eşinizin ya da sevgilinizin işyerinde kötü bir gün geçirdiğini gösterir. Bunun acısını sizden çıkartmasına sinirlenmekte haklısınız ama ona karşı anlayışlı davranmaktan başka çareniz yok.

Durmadan, “Ne oldu? Moralin neden bozuk?” diye sormak yerine, istediğinde ona yardım etmeye hazır olduğunuzu belli edin. Çözüm sunmak yerine ne yapmak istediğini sorarsanız, daha memnun olacaktır.

Arkadaşı taşınıyorsa

Aşkınızın en yakın arkadaşı evleniyor ya da başka bir şehre taşınıyorsa, durum vahim demektir. Ya arkadaşını eskiden olduğu kadar sık göremezse? Ya ihtiyacı olduğu zaman onunla bir şeyler konuşamazsa?

Sevgilinizin endişesi sebepsiz değil aslında, çünkü erkeklerin az sayıda ama son derece samimi dostları olur. Bu dostlar, onların her şeylerinden haberdardır. Onlardan birini kaybedince, kendilerini son derece kötü hissederler. Bu yüzden, bu konuda onu iyice anlamaya çalışın.

Kalbi kırıldıysa

Sıradan bir aşk tartışmasının sonunda, çok güçlü sandığınız sevgilinizin nazlı bir bebeğe dönüştüğünü mü fark ettiniz? Size sorun çıkartmasından bıktıysanız, bunu açık açık söylemelisiniz. Tartışırken, hangi davranışlarının sizi neden kızdırdığını açıklayın.

Hayatından memnun değilse

Hayata bakışından saç stiline ve restorandaki servise kadar her şeyi kötü görüyor ve hiç durmadan şikâyet ediyorsa, tipik bir somurtkanlık vakasıyla karşı karşıyasınız demektir.

Büyük değişiklikler yapacak kadar cesur olmadığı için, küçük olayları takıntı haline getirir ve her şeye kusur bulmaya hazırdır.

Sorunun ne olduğunu kendisi de bilmez, çünkü duygularını tam olarak tanımlayamaz. Sevgilinizin sorunu rutin olabilir.

Birkaç soruyla, onu mutsuz eden sebepleri ortaya çıkartmaya çalışın. Durumunun depresyon olduğuna inanıyorsa, bir uzmanla konuşmasını önerebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek