Evliliğe heyecan katmanın 10 yolu

Çoğu çift, evliliklerin ya da birlikteliklerinin bir döneminde aşkı, şehveti ve isteği kaybedebiliyor. Evlilikte heyecanı canlı tutabilmek için kadına düşen görev, erkeğe oranla daha fazladır. Peki, erkeği mutlu etmek için neler gereklidir? İşte ayrıntılar…

Uzmanların 25-45 yaşları arasındaki 10 bin evli erkek ve kadın üzerinde yaptığı bir araştırmaya göre, bu kişilerden yarısından fazlası seks hayatlarının bugün daha iyi olduğunu söyledi. Birlikte geçirilen uzun sürenin bu kişiler arasında yaşanan tutkuyu öldürmediğinin en iyi kanıtı bu olsa gerek… İşte bu çiftler, tutkuyu ve aşkı daimi kılmak için neler yapıyor acaba?

Şevk ve istek: En son ne zaman onunla birlikte olmak istediğinizi gösterdiniz. Her zaman eşiniz seksi başlatan tarafsa biraz da siz inisiyatifi ele alın.

Çeşitlilik: Yatakta hep aynı şeyleri mi yapıyorsunuz? Değişik pozisyonlar deneyerek, eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Ufkunuzu genişletin.

Macera: Değişik yerlerde hiç sevişmeyi düşündünüz mü? Ona fantezilerinizden bahsettiniz mi?

Beklenti şart değil

Cömertlik: Herkes değişik şeylerden hoşlanır. Hiç bir beklentiniz olmadan onun zevk alması için hoşuna giden şeyleri yapın. Göreceksiniz o da aynı cömertliği sizin için gösterecektir.

Gerçeklik: Kocanıza ne istediğinizi açıkça söyleyin. Onun size gülmesinden ya da eleştirmesinden asla çekinmeyin, utanmayın. Yatak odasında paylaşılan her şey orada kalır bunu asla unutmayın.

İlgi: Çocuklar ya da ev işleri yüzünden kocanızı asla ihmal etmeyin. Onunla geçireceğiniz eğlenceli zamanlar size bütün sıkıntılarınızı unutturacak ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Cesaret: Taraflardan birinin daha çok istekli olması bazen problem yaratabilir. Sizin hazır olmanız, karşı tarafın da hazır olacağını garanti etmez. Unutmayın erkeklerin de bazı stresli durumlarda seks istemedikleri zamanları olabilir. Çiftler konuşarak, kırılmadan bu konularda birbirleriyle anlaşabilirler.

Yatakta güven şart

Güven: Kendinize yatakta ne kadar güveniyorsunuz? Güveniniz ne kadar çok olursa yaşadıklarınız da mükemmel olacaktır. Kendinizi rahat bırakın ve hiçbir şey düşünmeyin.

Cazibe: Eşinize hala güzel görünebiliyor musunuz? Ara sıra seksi şeyler giyip onu heyecanlandırabiliyor musunuz? Sizi beğenip istemesi için elinizden geleni yapın.

Zevk almak: Hayattan zevk almak ve eşinizin de bu zevki almasını sağlamak için elinizden geleni yapın. Baş başa bir tatile çıkın. Hayatınızdaki en değerli varlığa hak ettiği ilgiyi gösterin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek