Fazla ilaç ömrü kısaltıyor

Pek çok araştırma fazla miktarda, gereğinden uzun süreyle ilaç kullanımının yaşam süresini olumsuz yönde etkilediğini ortaya koymuştur. İlaç kullanımı ile ilgili sorunlarla daha az karşılaşmak istiyorsanız, aşağıdaki önerileri dikkate almalısınız:

– Kullandığınız ilaç sayısını en aza indirin. Kullanım süresini ve önerilen dozu asla geçmeyin. Optimal yarar sağlayan en düşük dozlarda ve sürede kalmaya özen gösterin.

– İlaç alerjilerinizi mutlaka not alın.

– Yeni bir reçete hazırlandığında doktorunuza, eczacınıza ve hemşirenize halen kullandığınız ilaçları da hatırlatın.

Wellness notları…
– Elma suyu en az portakal suyu kadar değerlidir. Elma suyunda, beklenenin çok üzerinde kalp hastalığına karşı koruyucu antioksidan etkili polifenol olduğu belirlenmiştir.

– Aloe Vera (sarısabır) otu suyunun herhangi bir sağlık yararının olduğuna dair hiçbir bilimsel kanıt mevcut değildir. Aloe Vera suyunu, şiddetli ishal ve krampları göze alıyorsanız laksatif-bağırsak boşaltıcı gibi kullanabilirsiniz.

– Eğer olduğunuzdan daha fazla yaşlı görünmek istiyorsanız, bol bol sigara için!.. Sigara cildinizi daha erken kırıştıracak, dişlerinizi daha erken dökecek ve saçlarınızı daha çabuk beyazlatacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek